HaberlerDünyaOtomotiv firması KIA logo ve sloganını değiştirdi

Otomotiv firması KIA logo ve sloganını değiştirdi

Güney Kore merkezli otomotiv üreticisi KIA, 1994'te tanıttığı logosunu değiştirdi. Şirket logosunun yanında sloganını da yeniledi.

Otomotiv firması KIA logo ve sloganını değiştirdi

KIA ilk olarak 1994'te tanıttığı ve 2004 yılında güncellediği logosunu değiştirdi. El yazısını andıran yeni logo, Güney Kore'nin Incheon kentinde bir havai fişek gösterisiyle tanıtıldı. KIA, yeni logosuyla elektrikli araç ve mobiliteye odaklanacağını duyurdu.

Eskiden "şaşırtma gücü" anlamına gelen "The Power to surprise" olan KIA sloganı da logo ile birlikte değişti. "Movement that inspires" yani "ilham verici hareket", artık KIA'nın yeni sloganı olacak.

KIA, 1944 yılında Güney Kore'de kurulmuştur. Kore'nin ilk bisiklet ve otomobil üreticisidir. 1998 yılında Hyundai ve Daimler- Chrysler ortaklığındaki konsorsiyum tarafından satın alınmıştır.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'de Covid-19 nedeni ile 164 kişi vefat etti, 5 bin 862 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 164 kişi vefat etti, 5 bin 862 yeni vaka tespit edildiAzerbaycan Karabağ’da yaşanan çatışmalardaki kayıplarını güncellediAzerbaycan Karabağ’da yaşanan çatışmalardaki kayıplarını güncellediABD Kongre binasına giriş çıkışlar durdurulduABD Kongre binasına giriş çıkışlar durdurulduABD B-52 bombardıman uçaklarını Ortadoğu’ya yolladıABD B-52 bombardıman uçaklarını Ortadoğu’ya yolladıABD ve siyonistlerin planı İslam ülkelerini parçalamakABD ve siyonistlerin planı İslam ülkelerini parçalamak
SIRADAKİ HABER