HaberlerDünyaOrta ve düğük gelirli ülkeler için Coronavirus aşısı güvence altına alındı

Orta ve düğük gelirli ülkeler için Coronavirus aşısı güvence altına alındı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), orta ve düşük gelirli ülkeler için Covid-19 aşısını güvence altına aldıklarını açıkladı.

Orta ve düğük gelirli ülkeler için Coronavirus aşısı güvence altına alındı

WHO Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, düşük ve orta gelirli ülkeler için 1 milyar doz Coronavirus (Covid-19) aşısını güvence altına aldıklarını belirtti.

İsviçre'nin Cenevre kentindeki video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenleyan Ghebreyesus, en çok ihtiyaç duyan ülkelere aşı tedarik etmek için 4,3 milyar dolar tutarında acil finansman açığıyla karşı karşıya olduklarını söyledi.

Covid-19 Aşıları Küresel Erişim Programına (COVAX) örgüt ile eş güdümlü 189 ülkenin katıldığını hatırlatan Ghebreyesus, program kapsamında 3 aşı adayından düşük ve orta gelirli ülkeler için 1 milyar doz Coronavirus aşısını güvenceye aldıklarını bildirdi.

Son 6 haftada salgın nedeniyle dünya genelinde haftalık ölümlerin sayısının yüzde 60 arttığını belirten Ghebreyesus, vaka ve ölüm sayılarının çoğunun Avrupa ve Amerika'da gerçekleştiğini söyledi.  

İLGİLİ HABERLER

Kamerun'da katliam gibi kaza: 53 ölüKamerun'da katliam gibi kaza: 53 ölüAlmanya’da evden çalışma dönemi başladıAlmanya’da evden çalışma dönemi başladıRusya ile ABD New START'ta antlaşmaya vardıRusya ile ABD New START'ta antlaşmaya vardıİran'da salgın nedeniyle günlük can kaybı 100 altında seyrediyorİran'da salgın nedeniyle günlük can kaybı 100 altında seyrediyorSiyonist işgal rejimi Filistin’de bir camiyi yıktıSiyonist işgal rejimi Filistin’de bir camiyi yıktı
SIRADAKİ HABER