HaberlerDünyaOrta ve düğük gelirli ülkeler için Coronavirus aşısı güvence altına alındı

Orta ve düğük gelirli ülkeler için Coronavirus aşısı güvence altına alındı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), orta ve düşük gelirli ülkeler için Covid-19 aşısını güvence altına aldıklarını açıkladı.

Orta ve düğük gelirli ülkeler için Coronavirus aşısı güvence altına alındı

WHO Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, düşük ve orta gelirli ülkeler için 1 milyar doz Coronavirus (Covid-19) aşısını güvence altına aldıklarını belirtti.

İsviçre'nin Cenevre kentindeki video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenleyan Ghebreyesus, en çok ihtiyaç duyan ülkelere aşı tedarik etmek için 4,3 milyar dolar tutarında acil finansman açığıyla karşı karşıya olduklarını söyledi.

Covid-19 Aşıları Küresel Erişim Programına (COVAX) örgüt ile eş güdümlü 189 ülkenin katıldığını hatırlatan Ghebreyesus, program kapsamında 3 aşı adayından düşük ve orta gelirli ülkeler için 1 milyar doz Coronavirus aşısını güvenceye aldıklarını bildirdi.

Son 6 haftada salgın nedeniyle dünya genelinde haftalık ölümlerin sayısının yüzde 60 arttığını belirten Ghebreyesus, vaka ve ölüm sayılarının çoğunun Avrupa ve Amerika'da gerçekleştiğini söyledi.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER