HaberlerDünyaNijerya’da Cuma cemaatine silahlı ve bombalı saldırı

Nijerya’da Cuma cemaatine silahlı ve bombalı saldırı

Nijerya’nın kuzeyindeki Kano'nun merkezinde silahlı saldırganlar, cami yakınında bomba patlattı; Cuma namazı için toplanan cemaate ateş açtı.Reuters’e konuşan Chijani Usman ismindeki yerel bir gazeteci, "Bu adamlar camiyi bombaladı. İnsanlar...

Nijerya’da Cuma cemaatine silahlı ve bombalı saldırı
Nijerya’nın kuzeyindeki Kano'nun merkezinde silahlı saldırganlar, cami yakınında bomba patlattı; Cuma namazı için toplanan cemaate ateş açtı.

Reuters’e konuşan Chijani Usman ismindeki yerel bir gazeteci, "Bu adamlar camiyi bombaladı. İnsanlar çığlık çığlığa." ifadelerini kullandı.

Ölen ya da yaralanan olup olmadığı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Sarayı caminin bitişiğinde bulan Kano emiri ve ülkenin ikinci en üst düzey İslamî otoritesi, olay esnasında bölgede değildi.

Saldırının şahidi saraydan bir yetkili, saldırganların bombaları patlattıktan sonra ateş açtıklarını söyledi. "Zayiat hakkında bilgi veremem çünkü olayın ardından bölgeden kaçtık."

Olayı üstlenen henüz olmazken şüpheler ülkede 5 yıldır binlerce Nijeryalıyı öldüren Boko Haram üzerinde yoğunlaştı. Polis sözcüsü açıklama yapmadı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER