HaberlerDünyaNijerya'da yüzlerce öğrencinin kaçırılmasını Boko Haram üstlendi

Nijerya'da yüzlerce öğrencinin kaçırılmasını Boko Haram üstlendi

Boko Haram, Nijerya'nın Katsina eyaletinde 300'den fazla öğrenciyi kaçırmanın sorumluluğunu üstlendi.

Nijerya'da yüzlerce öğrencinin kaçırılmasını Boko Haram üstlendi

Yerel basında çıkan haberlere göre, bir sesli mesaj yayımlayan ve kendisini Boko Haram lideri Abubakar Shekau olarak tanıtan bir kişi Katsina öğrencilerin kaçırıldığı baskının arkasında olduklarını söyledi.

Katsina Eyaleti Valisi Aminu Masari, hükümet yetkililerinin öğrencileri kaçıranlarla temas halinde olduğunu doğruladı. Yetkililer, kaçırılanların hayati tehlikesinin bulunması nedeniyle müzakerelere ilişkin ayrıntılı bilgi vermedi.

Yerel polis ve görgü tanıkları Katsina eyaletine bağlı Kankara ilçesindeki bir resmi liseye otomatik silahlarla baskın düzenlendiğini açıklamıştı.

800 öğrencinin bulunduğu okula baskın düzenleyen silahlı kişilerin, öğrencilerin yaklaşık yarısını alıkoyduğu belirtilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Çocuk işçiliği son 10 yılda yüzde 38 azaldıÇocuk işçiliği son 10 yılda yüzde 38 azaldıFilistin'de Ramallah yönetimi seçimlere ilişkin kararnameyi kabul ettiFilistin'de Ramallah yönetimi seçimlere ilişkin kararnameyi kabul ettiOHAL uygulaması uzatılan İtalya'da Covid-19 kaynaklı 477 kişi daha öldüOHAL uygulaması uzatılan İtalya'da Covid-19 kaynaklı 477 kişi daha öldüAvrupa'da 3 milyon vakayı geçen ilk ülke İngiltere'de son 24 saatte virüsten bin 280 ölümAvrupa'da 3 milyon vakayı geçen ilk ülke İngiltere'de son 24 saatte virüsten bin 280 ölümABD'de bir günde Covid-19 nedeniyle 4 binden fazla kişi öldüABD'de bir günde Covid-19 nedeniyle 4 binden fazla kişi öldü
SIRADAKİ HABER