HaberlerDünyaNijerya'da yüzlerce öğrencinin kaçırılmasını Boko Haram üstlendi

Nijerya'da yüzlerce öğrencinin kaçırılmasını Boko Haram üstlendi

Boko Haram, Nijerya'nın Katsina eyaletinde 300'den fazla öğrenciyi kaçırmanın sorumluluğunu üstlendi.

Nijerya'da yüzlerce öğrencinin kaçırılmasını Boko Haram üstlendi

Yerel basında çıkan haberlere göre, bir sesli mesaj yayımlayan ve kendisini Boko Haram lideri Abubakar Shekau olarak tanıtan bir kişi Katsina öğrencilerin kaçırıldığı baskının arkasında olduklarını söyledi.

Katsina Eyaleti Valisi Aminu Masari, hükümet yetkililerinin öğrencileri kaçıranlarla temas halinde olduğunu doğruladı. Yetkililer, kaçırılanların hayati tehlikesinin bulunması nedeniyle müzakerelere ilişkin ayrıntılı bilgi vermedi.

Yerel polis ve görgü tanıkları Katsina eyaletine bağlı Kankara ilçesindeki bir resmi liseye otomatik silahlarla baskın düzenlendiğini açıklamıştı.

800 öğrencinin bulunduğu okula baskın düzenleyen silahlı kişilerin, öğrencilerin yaklaşık yarısını alıkoyduğu belirtilmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER