HaberlerDünyaNijerya'da silahlı kişiler tarafından kaçırılan kız öğrenciler serbest bırakıldı

Nijerya'da silahlı kişiler tarafından kaçırılan kız öğrenciler serbest bırakıldı

​Zamfara Eyaleti'nde, silahlı yüzlerce kişinin yatılı bir okula düzenledikleri baskında kaçırılan 279 kız öğrencinin tamamının serbest bırakıldığı öğrenildi.

Nijerya'da silahlı kişiler tarafından kaçırılan kız öğrenciler serbest bırakıldı

Cuma günü Zamfara Eyaleti'nin Jangebe (Janjibi) köyündeki Devlet Kız Lisesine silahlı yüzlerce kişi tarafından yapılan baskında 279 kız öğrenci kaçırılmıştı. 

Eyalet Valisi Bellu Matawali, bugün yaptığı açıklamada, Zamfara Eyaleti'nde Cuma günü okullarından kaçırılan 279 Nijeryalı kız öğrencinin salıverildiğini ve hükümet konağına getirilerek ailelerine teslim edildiğini bildirdi.

Matawali, "Kızların artık özgür olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Hükümet Konağına geldiler ve sağlıkları iyi." dedi.

Yerel yetkililer tarafından başlangıçta kaçırılanların sayısının 317 olarak duyurulduğunu hatırlatan Matawali, bir düzeltme yaparak okulda kaçırılan toplam öğrenci sayısının 279 olduğunu ve hepsinin çok şükür kurtulduğunu belirtti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER