HaberlerDünyaNijerya'da okula saldırı: Yüzlerce öğrenci kaçırıldı

Nijerya'da okula saldırı: Yüzlerce öğrenci kaçırıldı

​Nijerya'nın Katsina eyaletindeki resmi bir liseye baskın düzenleyen silahlı kişiler, yaklaşık 400 öğrenciyi kaçırdı.

Nijerya'da okula saldırı: Yüzlerce öğrenci kaçırıldı

Yerel polis ve görgü tanıkları Katsina eyaletine bağlı Kankara ilçesindeki bir resmi liseye otomatik silahlarla baskın düzenlendiğini söyledi.

800 öğrencinin bulunduğu okula baskın düzenleyen silahlı kişilerin, öğrencilerin yaklaşık yarısını alıkoyduğu belirtildi.

Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammadu Buhari yaptığı açıklamada, ordunun kaçıranları bir ormanda tespit ettiğini ve onlarla hava desteği yardımıyla ateş açtığını söyledi.

Saldırıyı kınayan Buhari, kaç kişinin kaçırıldığını belirlemek için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Saldırganlara girilen çatışmada bir polisin ağır yaraladığı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER