HaberlerDünyaNijerya’da bin 844 mahkûm firar etti

Nijerya’da bin 844 mahkûm firar etti

Nijerya'nın güneyindeki İmo eyaletinde kimliği belirsiz kişiler tarafından cezaevine düzenlenen silahlı saldırı sırasından bin 844 mahkûmun firar ettiği belirtildi.

Nijerya’da bin 844 mahkûm firar etti

Cezaevine düzenlenen saldırı ile ilgili açıklama yapan Nijerya Cezaevi Dairesi Sözcüsü Francis Enobore, saldırganların kimliğinin henüz belirlenmediğini belirtti.

Saldırıda patlayıcının da kullanıldığı bilgisini veren Enobore, bin 844 mahkûmun firar ettiğini, 6 firarinin gönüllü olarak döndüğünü ve 35 mahkûmun da kaçmayı reddettiğini açıkladı.

Enobore, saldırıda yaklaşık 50 aracın kundaklandığını söyledi.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER