HaberlerDünyaNefret suçu işleyen Romanya cumhurbaşkanına para cezası

Nefret suçu işleyen Romanya cumhurbaşkanına para cezası

Romanya Cumhurbaşkanı Traian Basescu ayrımcılık ve nefret suçu işlediği gerekçesiyle 150 Euro ceza aldı.

Nefret suçu işleyen Romanya cumhurbaşkanına para cezası
Romanya Cumhurbaşkanı Traian Basescu ayrımcılık ve nefret suçu işlediği gerekçesiyle 150 Euro ceza aldı.

Romanya Cumhurbaşkanı Traian Basescu, dört yıl önce sarf ettiği "Romanlar çalmayı adet edinmişler." sözünden mahkum oldu.

Ulusal Ayrımcılıkla Mücadele Kurumu'nun başvurusunu değerlendiren mahkeme, Basescu'nun ayrımcılığı artırıcı ve Romanların onurunu zedeleyici, nefret ve ayrımcılık suçu işlediğine hükmetmiş ve 150 Euro para cezasına çarptırılmıştı.

Kararı temyize götüren Traian Basescu, bugün mahkemeden ret cevabı aldı. Temyiz mahkemesi, Basescu'nun konuyla ilgili yeterli bilgi ve belgeyi sunmaması gerekçesiyle cumhurbaşkanının aleyhine karar verdi. Basescu'nun bu karara da itiraz hakkı bulunuyor.

Romanlar, Romanya nüfusunun yüzde 4'ünü oluşturuyor.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER