HaberlerDünyaNeçirvan Barzani, Önder ve Zana ile bir araya geldi

Neçirvan Barzani, Önder ve Zana ile bir araya geldi

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, İmrali heyetinde bulunan HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile bir araya geldi. Çözüm sürecinin başından beri Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi olarak her türlü yardımda bulunduklarını söyleyen Barzani, bundan sonrası için de elinden gelen yardımı esirgemeyeceğini belirtti.

Neçirvan Barzani, Önder ve Zana ile bir araya geldi

Abdullah Öcalan’ın mektup ve mesajlarını Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi taraflara ulaştırmak üzere Erbil’de bulunan milletvekilleri Leyla Zana, Sırrı Süreyya Önder ve Kürt Ulusal Kongresi (KNK) eş başkanı Nilüfer Koç, Neçirvan Barzani tarafından kabul edildi.

Irak Kürdistan Bölgesel Hükümeti resmi web sayfasında yayımlanan açıklamaya göre; Zana ve Önder, Öcalan’ın Barzani’ye selamlarını ileterek, İmralı’da gerçekleştirdikleri son görüşmenin içeriğine dair bilgileri paylaştı.

Heyet, Barzani’nin çözüm sürecindeki çabaları ve desteğinden Öcalan'ın haberdar olduğunu aktardı.

Görüşmede, Barzani’nin de çözüm sürecine desteğini yinelediği ve "Başından beri çözüm sürecine destek ve katkılarımız oldu. Aynı şekilde bundan sonrada sürecin başarısı içi üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız." dediği belirtildi.

Görüşmede ayrıca, terörle mücadelede gelinen düzey, Kürt kongresinin yeniden gündeme alınması ve Kürt güçleri arasındaki birlik ve dayanışma konularının ele alındığı belirtildi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Filistin’de Covid-19 vaka sayısı 173 bin 470’e ulaştıFilistin’de Covid-19 vaka sayısı 173 bin 470’e ulaştıUNRWA: Tüm mültecilerin ücretsiz aşılanmasına çalışıyoruzUNRWA: Tüm mültecilerin ücretsiz aşılanmasına çalışıyoruzHAMAS: Mukaddes Filistin topraklarından taviz vermeyeceğizHAMAS: Mukaddes Filistin topraklarından taviz vermeyeceğizİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 521 artarak 85 bine dayandıİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 521 artarak 85 bine dayandıMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19'a bağlı bin 290 ölümMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19'a bağlı bin 290 ölüm
SIRADAKİ HABER