HaberlerDünyaMyanmar'daki askeri darbe protestoları sürüyor

Myanmar'daki askeri darbe protestoları sürüyor

Myanmar polisi, ordunun iktidarı ele geçirmesine karşı düzenlenen protestolara katılanlara plastik mermilerle müdahalede bulundu.

Myanmar'daki askeri darbe protestoları sürüyor

Myanmar'da askeri darbenin ardından bugün düzenlenen protestolar on binlerce kişi katıldı.

Yerel basın Mandalay, Mergui, Myi, Phakan, Myitkyina, Dawei, Hakha ve Bagan şehirleri de dahil olmak üzere bir çok kentte ordunun yönetimden el çekmesi yönünde çağrılarda bulundu.

Myawadi polisinin de yüzlerce protestocudan oluşan kalabalığa plastik mermi attığı belirtildi.

Protesto gösterilerinden bazı kişilerin polis tarafından gözaltına alındığı kaydedildi.

Daha önce Myanmar'da, protestolar sırasında yaşanan kesintilerden sonra internet kısmen yeniden sağlandı. 

Özellikle telekomünikasyon şirketi Telenor Myanmar, ülkede sağladığı internet erişiminin tamamen yeniden sağlandığını duyurdu. 

İLGİLİ HABERLER

Irak Başbakanı Kazımi’den Erbil’e “ulusal diyalog” çağrısıIrak Başbakanı Kazımi’den Erbil’e “ulusal diyalog” çağrısıUluslararası Kudüs Müessesesi: Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmak şer’i bir görevdirUluslararası Kudüs Müessesesi: Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmak şer’i bir görevdirİran'da 8 bin 313 Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 313 Covid-19 vakası tespit edildiSiyonist işgalci rejim 18 Filistinliyi alıkoyduSiyonist işgalci rejim 18 Filistinliyi alıkoyduŞeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısıŞeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısı
SIRADAKİ HABER