HaberlerDünyaMyanmar'da göstericilere ateş açıldı: 18 ölü

Myanmar'da göstericilere ateş açıldı: 18 ölü

Myanmar polisi, ordunun iktidarı ele geçirmesine karşı protesto düzenleyen göstericilere ateş açtı. En az 18 kişi ölürken, çok sayıda kişi de yaralandı.

Myanmar'da göstericilere ateş açıldı: 18 ölü

Myanmar polisi, birçok kentte darbe karşıtı gösteride bulunanlara sert müdahale etti. Mergui, Dawei, Mandalya, Myeik, Bago başta olmak üzere birçok kentte meydana inen göstericiler, ordunun yönetimden el çekmesini istedi.

BM İnsan Hakları Ofisinden yapılan açıklamada, Myanmar'daki protestolara yönelik artan şiddeti kınadıkları belirtildi.

Myanmar ordusu, kendine yakın siyasi grupların 8 Kasım 2020 seçimlerinde hile yapıldığı iddialarını ortaya atması ve ülkede yükselen gerilimin ardından 1 Şubat'ta yönetime el koymuştu.

Ordu, Dışişleri Bakanı ve ülkenin fiili lideri Aung San Suu Çii başta olmak üzere pek çok yetkili ve iktidar partisi yöneticisini gözaltına almış ve 1 yıllığına olağanüstü hal ilan etmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER