HaberlerDünyaMyanmar'da darbe sonrası ölenlerin sayısı 564'e ulaştı

Myanmar'da darbe sonrası ölenlerin sayısı 564'e ulaştı

​Myanmar'da, Şubat başından bu yanan cuntanın göstericilere müdahalesinin ardından ölenlerin sayısı 564'e yükseldi.

Myanmar'da darbe sonrası ölenlerin sayısı 564'e ulaştı

Myanmar'daki Siyasi Mahkumlara Yardım Derneği'nin verilerine göre, Myanmar'da protestocular ve güvenlik görevlileri arasındaki çatışmalardaki ölü sayısı 1 Şubat'tan bu yana 564'e yükseldi .

Derneğe göre 2 bin 667 kişi gözaltında, 38 kişi de hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca 425 gösterici hakkında da yakalama emri çıkarıldı.

Bazı kaynaklar da Myanmar'da en az 43 çocuğun protestolarda hayatını kaybettiğini bildirdi.

Myanmar ordusu, 8 Kasım 2020 seçimlerinde hile yapıldığı gerekçesiyle 1 Şubat'ta yönetime el koymuştu. Seçilmiş hükümet yetkilileri gözaltına alınmış ve bir yıl süreyle ülkede OHAL ilan edilmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER