HaberlerDünyaMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de vaka sayısı 3 milyonu geçti

Mutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de vaka sayısı 3 milyonu geçti

​Coronavirus'ün yeni türünün ortaya çıktığı İngiltere'de 59 bin yeni vaka tespit edildi. Ülkede toplam ölü sayısı, son 24 saatte bin 35 artarak toplam 80 bin 868'e yükseldi.

Mutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de vaka sayısı 3 milyonu geçti

İngiltere'de Covid-19 salgınında vaka ve can kaybı sayıları hızla artmaya devam ediyor.

Ülkede son 24 saatte 59 bin 937 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının 3 milyon 17 bin 409'a çıktığı aktarıldı.

Bakanlığın paylaştığı verilere göre, ülkede Covid-19 nedeniyle ölü sayısı son 24 saatte bin 35 artarak toplam 80 bin 868'e çıktı.

Ülkede alarm seviyesinin en üst seviye olan 5'inci seviyeye yükseltildiği bildirildi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Covid-19 salgını nedeniyle hastanelerin her zamankinden daha fazla baskı altında olduğunu söyleyerek virüsün yayılışını durdurmak için "evden çıkılmaması" uyarısında bulunmuştu.

İngiltere Sağlık Bakanlığı; Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşı ile ardından Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca'nın ürettiği aşının kullanımını onaylamıştı. Bakanlık; virüs ile mücadele kapsamında Moderna'nın geliştirdiği Covid-19 aşısına da onay verildiğini duyurdu. Moderna'nın geliştirdiği aşıdan toplam 17 milyon doz sipariş edildiği ve Moderna aşısının ilkbaharda uygulanmaya başlanacağı belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminin Batı Şeria’da yeni işgal yerleri inşa kararına tepkiler sürüyorSiyonist işgal rejiminin Batı Şeria’da yeni işgal yerleri inşa kararına tepkiler sürüyorFilipinler'de 7,1 büyüklüğünde depremFilipinler'de 7,1 büyüklüğünde depremBağdat'taki canlı bomba saldırılarında ölü sayısı 28'e yükseldiBağdat'taki canlı bomba saldırılarında ölü sayısı 28'e yükseldiCinsel sapkın destekçisi ABD başkan yardımcısı Kamala HarrisCinsel sapkın destekçisi ABD başkan yardımcısı Kamala Harrisİran Covid-19 nedeniyle 93 ölüm bildirdiİran Covid-19 nedeniyle 93 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER