HaberlerDünyaMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19 kaynaklı ölü sayısı 90 bine dayandı

Mutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19 kaynaklı ölü sayısı 90 bine dayandı

​Coronavirus'ün mutasyona uğramış yeni türünün ortaya çıktığı İngiltere'de virüs kaynaklı ölü sayısı son 24 saatte 599 artarak toplam 89 bin 960'a yükseldi. Ülkede 37 bin yeni vaka tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 3 milyon 433 bini aşmış oldu.

Mutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19 kaynaklı ölü sayısı 90 bine dayandı

İngiltere'de Covid-19 salgınında vaka ve can kaybı sayıları hızla artmaya devam ediyor.

Ülkede son 24 saatte 37 binden fazla yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının 3 milyon 433 bini aştığı aktarıldı.

Bakanlığın paylaştığı verilere göre, ülkede Covid-19 nedeniyle ölü sayısı son 24 saatte 599 artarak toplam 89 bin 960'a çıktı.

Ülkede alarm seviyesinin en üst seviye olan 5'inci seviyeye yükseltildiği bildirildi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Covid-19 salgını nedeniyle hastanelerin her zamankinden daha fazla baskı altında olduğunu söyleyerek virüsün yayılışını durdurmak için "evden çıkılmaması" uyarısında bulunmuştu.

İngiltere Sağlık Bakanlığı; Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşı ile ardından Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca'nın ürettiği aşının kullanımını onaylamıştı. Bakanlık; virüs ile mücadele kapsamında Moderna'nın geliştirdiği Covid-19 aşısına da onay verildiğini duyurdu. Moderna'nın geliştirdiği aşıdan toplam 17 milyon doz sipariş edildiği ve Moderna aşısının ilkbaharda uygulanmaya başlanacağı belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER