HaberlerDünyaMutasyona uğramış Covid-19 türünün yüzde 70'e kadar daha bulaşıcı olabileceği açıklandı

Mutasyona uğramış Covid-19 türünün yüzde 70'e kadar daha bulaşıcı olabileceği açıklandı

​İngiltere Başbakanı Boris Johnson, başkent Londra dahil ülkenin bazı kentlerinde vaka artışlarının mutasyona uğramış Coronavirus türünün neden olduğunu açıklayarak yeni türün yüzde 70'e varan oranlarda daha bulaşıcı olabileceğini belirtti.

Mutasyona uğramış Covid-19 türünün yüzde 70'e kadar daha bulaşıcı olabileceği açıklandı

Bilimsel bulgular değiştiğinde alınan tedbirlerin de değişmesi gerektiğini belirten Johnson, "Virüsün saldırı yöntemleri değiştiğinde bizim de savunma yöntemlerimiz değişmeli ve bugün başbakanınız olarak başka bir seçeneğin olmadığını düşünüyorum" ifadesini kullandı.

İngiltere Hükümeti, ülkenin bazı kentlerinde görülen vaka artışları nedeniyle yeni tedbirler aldı.

Önlemler çerçevesinde gıda satışı yapmayan tüm mağaza ve spor salonu gibi yerlerin kapatılması öngörülüyor. Önlemlerin 15 gün geçerli olacağı ve 30 Aralık'ta da gözden geçirileceği belirtildi.

İngiltere'de şimdiye kadar uygulanan 3 kademeli bölgesel önlemler sistemine 4'üncü kademenin eklendiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Ermenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiErmenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi
SIRADAKİ HABER