HaberlerDünyaMusul'da operasyon: 42 DAİŞ mensubu öldürüldü

Musul'da operasyon: 42 DAİŞ mensubu öldürüldü

​Irak Silahlı Kuvvetler Genel Komutanı Sözcüsü Yahya Resul, Musul’un Ayn Cahş bölgesinde düzenlenen operasyonda aralarında üst düzey örgüt mensuplarının da bulunduğu 42 DAİŞ üyesinin öldürüldüğünü açıkladı.

Musul'da operasyon: 42 DAİŞ mensubu öldürüldü

Operasyonun alınan istihbarat üzerine düzenlendiğini ve 2 gün devam ettiğini belirten Resul, "Irak Anti Terör güçleri, DAİŞ üyelerini mağara ve sığınaklara çekilmeye zorladıktan sonra saldırıya geçti. Sığınaklara el bombaları atıldı" ifadesini kullandı.

Öldürülenler arasında DAİŞ’in sözde Dicle Bölgesi valisi ile yardımcısı Ebu Muhammed ve örgütün basın sorumlusu Ebu Seyyaf’ın da olduğu öne sürüldü.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER