HaberlerDünyaMusul'da operasyon: 42 DAİŞ mensubu öldürüldü

Musul'da operasyon: 42 DAİŞ mensubu öldürüldü

​Irak Silahlı Kuvvetler Genel Komutanı Sözcüsü Yahya Resul, Musul’un Ayn Cahş bölgesinde düzenlenen operasyonda aralarında üst düzey örgüt mensuplarının da bulunduğu 42 DAİŞ üyesinin öldürüldüğünü açıkladı.

Musul'da operasyon: 42 DAİŞ mensubu öldürüldü

Operasyonun alınan istihbarat üzerine düzenlendiğini ve 2 gün devam ettiğini belirten Resul, "Irak Anti Terör güçleri, DAİŞ üyelerini mağara ve sığınaklara çekilmeye zorladıktan sonra saldırıya geçti. Sığınaklara el bombaları atıldı" ifadesini kullandı.

Öldürülenler arasında DAİŞ’in sözde Dicle Bölgesi valisi ile yardımcısı Ebu Muhammed ve örgütün basın sorumlusu Ebu Seyyaf’ın da olduğu öne sürüldü.

İLGİLİ HABERLER

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri kınadıDünya Müslüman Âlimler Birliği Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri kınadıAlmanya'da cesetlerin yakıldığı krematoryumlarda da yer kalmadıAlmanya'da cesetlerin yakıldığı krematoryumlarda da yer kalmadıHollanda'da hükümet istifa ettiHollanda'da hükümet istifa ettiKürdistan Bölgesi'nde Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybettiKürdistan Bölgesi'nde Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybettiCECC: Pekin'in Müslüman Uygurlara soykırım yaptığına dair kanıtlara ulaşıldıCECC: Pekin'in Müslüman Uygurlara soykırım yaptığına dair kanıtlara ulaşıldı
SIRADAKİ HABER