HaberlerDünyaMuson yağmurları, Tayland'da birçok şehri sular altında bıraktı

Muson yağmurları, Tayland'da birçok şehri sular altında bıraktı

Tayland’da muson yağmurları sebebiyle ülkenin yarıya yakını sular altında kaldı. Sağlık ve afetten sorumlu kurum, 32 şehirde 2,8 milyondan fazla kişinin şiddetli yağışlardan etkilendiğini duyurdu. Ülke genelinde etkili olan yağışlarda şu ana kadar 22 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Tayland Afet Kurumu DPMD'den yapılan açıklamada, toplam 32 şehrin eylül ayından bu yana sağanak yağışların etk

Muson yağmurları, Tayland'da birçok şehri sular altında bıraktı
Tayland’da muson yağmurları sebebiyle ülkenin yarıya yakını sular altında kaldı. Sağlık ve afetten sorumlu kurum, 32 şehirde 2,8 milyondan fazla kişinin şiddetli yağışlardan etkilendiğini duyurdu. Ülke genelinde etkili olan yağışlarda şu ana kadar 22 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Tayland Afet Kurumu DPMD'den yapılan açıklamada, toplam 32 şehrin eylül ayından bu yana sağanak yağışların etkisi altında olduğunu, 2,8 milyondan fazla kişinin olumsuz hava şartlarından etkilendiğini belirtti. Kurum verilerine göre, yağışların neden olduğu sellerde 11 bin 400 ev, 4 bin 265 yol ve 175 köprü zarar gördü veya kullanılamaz hale geldi.

Tayland Başbakanı Yingluck Şinavatra, geçtiğimiz pazar günü ülkenin doğu ve kuzeydoğusundaki afet bölgelerinden Prachin Buri, Sa Ket ve Ubon Ratchathan'u ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Tayland'da 2011 yılında yaşanan son 50 yılın en büyük sel felaketi 2,4 milyon kişiyi etkilerken, 300'den fazla kişi de ölmüştü. Sel sonucu 800 bin ev kullanılmaz hale gelmişti.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor
SIRADAKİ HABER