HaberlerDünyaMSB: Rejim bölgesinden ateşlenen füzeler sivil yerleşim yerlerini hedef aldı

MSB: Rejim bölgesinden ateşlenen füzeler sivil yerleşim yerlerini hedef aldı

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ve Bab ilçelerine düzenlenen balistik füze saldırısına ilişkin bilgi verdi.

MSB: Rejim bölgesinden ateşlenen füzeler sivil yerleşim yerlerini hedef aldı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, rejim bölgesinden ateşlenen füze ve ÇNRA'larla Fırat Kalkanı Bölgesindeki sivillerin hedef alındığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

1- Suriye'de Rejim kontrolünde bulunan Halep'teki Kuveyris Havaalanı'ndan ateşlenen ÇNRA ve balistik füzeler, kuzeydeki Cerablus ve El Bab ilçelerindeki sivil yerleşim yerleri ile akaryakıt tankerlerinin park noktalarını hedef almıştır. Sivil yaralılar bulunmaktadır.

2- Fırat Kalkanı bölgesine yönelik gerçekleşen ve sivilleri hedef alan atışların başlamasını müteakip atışların durdurulması için Rusya Federasyonu tarafına bildirimde bulunulmuş, belirlenen hedefler ateş altına alınmıştır.

3. Bölgedeki birliklerimiz ikaz edilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir."

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER