HaberlerDünyaMSB Karabağ'da mayınlı arazileri temizlemeye başladı

MSB Karabağ'da mayınlı arazileri temizlemeye başladı

Ermenistan işgalinden kurtarılan Karabağ'da mayınlı arazilerin temizliği için Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Özel Mayın Arama Temizleme timlerinde görevli 136 personel Azerbaycan'da göreve başladı.

MSB Karabağ'da mayınlı arazileri temizlemeye başladı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) internet üzerinden yapılan duyuruda, görevli personellerin mayın temizliğine başladığı duyuruldu.

Bakanlığın internet sitesinden yapılan açıklamada, "Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin kahramanca ve fedakarca bir mücadeleyle Ermenistan işgalinden kurtardığı Karabağ'da mayın ve el yapımı patlayıcıların temizliği sürüyor" ifadesine yer verildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı ÖMAT timlerinde görevli 136 personelin bölgedeki mayın temizliğine destek olmak için çalışma yaptığına dikkat çekilen açıklamada, görevli personelin aynı zamanda Azerbaycan ordusundaki personeli eğitmek üzere Azerbaycan'a intikal ederek göreve başlandığı kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Filistin'de seçim kararı doğru yönde atılmış bir adımFilistin'de seçim kararı doğru yönde atılmış bir adımABD'de güvenlik güçleri olası silahlı gösteriler için teyakkuzdaABD'de güvenlik güçleri olası silahlı gösteriler için teyakkuzdaİran son 24 saatte 6 bin Covid-19 vakası ve 86 ölüm bildirdiİran son 24 saatte 6 bin Covid-19 vakası ve 86 ölüm bildirdiKKTC 31 Ocak’a kadar karantinada kalacakKKTC 31 Ocak’a kadar karantinada kalacakCovid-19 vaka sayısı dünya genelinde 95 milyonu geçtiCovid-19 vaka sayısı dünya genelinde 95 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER