HaberlerDünyaMoody's Türkiye'nin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 4 olarak açıkladı

Moody's Türkiye'nin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 4 olarak açıkladı

Moody's tarafından bugün yayımlanan raporda, Türkiye'nin 2021 yılı büyüme tahmini yüzde 4 olarak açıklandı.

Moody's Türkiye'nin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 4 olarak açıkladı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, bugün yayımladığı G20 Ekonomik Görünüm Raporu'nda, aralarında Türkiye'nin de olduğu gelişmekte olan ekonomiler için büyüme tahminlerini yükseltti.

Türkiye için 2020 yılı büyüme tahminini yüzde 1,1 olarak ortaya koyan Moody's, 2021 yılı için büyüme beklentisini yüzde 3,5'ten yüzde 4'e ve 2022 için tahminini yüzde 4'ten 5'e çıkardı.

Çin, Hindistan ve Meksika için de büyüme tahminlerini yukarı yönlü revize eden Moody's, gelişmekte olan piyasalar için büyüme beklentini i yüzde 6,1'den yüzde 7'ye yükseltti.

Moody's raporunda G20 ekonomilerini tamamı için 2021 yılı GSYH büyüme tahminini yüzde 4,9'dan 5.3'e yükseltilirken, 2022 beklentisi de yüzde 3,8'den 4.5'e çıkarıldı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER