HaberlerDünyaMısır'da eylemler başladı: 1 ölü, onlarca yaralı

Mısır'da eylemler başladı: 1 ölü, onlarca yaralı

Mısır başkenti Kahire'de Ain Şams bölgesindeki gösterilerde, polisin gerçek mermi ile karşılık vermesi sonucu bir kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. Başkent Kahire'deki eylemciler, Ain Şams ve El Matariya bölgesinde yönetime karşı gösteriler...

Mısır'da eylemler başladı: 1 ölü, onlarca yaralı
Mısır başkenti Kahire'de Ain Şams bölgesindeki gösterilerde, polisin gerçek mermi ile karşılık vermesi sonucu bir kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Başkent Kahire'deki eylemciler, Ain Şams ve El Matariya bölgesinde yönetime karşı gösteriler düzenledi. Gösterilerde polisin gerçek mermi kullanması sonucu ise 1 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre bu sabah da Kahire'de Tuğgeneral Gesr el-Süveyş adlı ordu mensubu, bir otoparkta faili meçhul kişilerce öldürülmüştü. Açılan ateş sonucu olay yerinde bulunan 2 kişi de yaralanmıştı.

Kahire’de bugün yapılması planlanan eylemler için hükümet, sert tedbirler alacağını duyurmuştu. Ayrıca Mısır Polisi, devletin ve hükümetin binalarını korumak için gerçek mermi kullanacağını açıklamıştı.

Aralarında "Darbe Karşıtı Öğrenciler", "6 Nisan Hareketi", "Devrimci Sosyalist Öğrenciler", "Müslüman kardeşler", "Mısır Selefi Cephesi"nin de bulunduğu birçok grup ve hareket ise 28 Kasım'da büyük bir eylemin yapılması için halka çağrıda bulunmuştu.

Eylemler için 28 Kasım tarihinin seçilmesinde, Mısır’da 3 yıl önce aynı tarihteki parlemento seçimlerinde Müslüman Kardeşler'in desteğini alan Muhammed Mursi'nin başkanlığını yaptığı Özgürlük ve Adalet Partisi'nin çoğunluğu elde ederek Mısır hükümetini kurma başarısını göstermesi olduğu ifade ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER