HaberlerDünyaMısır ve siyonist işgal rejimi arasındaki doğal gaz boru hattına bombalı saldırı

Mısır ve siyonist işgal rejimi arasındaki doğal gaz boru hattına bombalı saldırı

Mısır'ın kuzeydoğusunda bulunan doğal gaz boru hattına bombalı saldırı düzenlendi.

Mısır ve siyonist işgal rejimi arasındaki doğal gaz boru hattına bombalı saldırı

Bombalı saldırı ile ilgili açıklama yapan Kuzey Sina vilayetinin valisi Muhammed Şuşa, patlamanın nedeninin araştırıldığını ve güvenlik güçlerinin bölgede operasyon başlattığını belirtti.

El-Ariş kentinin batısındaki Sabika bölgesine giden ana boru hattındaki patlamada can kaybının yaşanmadığını belirten Şuşa, Mısır Doğal Gaz Şirketi "GASCO" yetkililerinin yangını kontrol altına almak için kontrol vanalarını kapattığını ve boru hattının emniyete alındığını söyledi.

Aynı doğal gaz boru hattına 2011 yılında da saldırı düzenlenmiş, saldırı nedeniyle Siyonist işgal rejimi ile Mısır arasında yaklaşık 1,5 yıl doğal gaz sevkiyatı durmuştu.  

İLGİLİ HABERLER

Rasulayn'da 2 çocuğun öldüğü patlamanın failleri yakalandıRasulayn'da 2 çocuğun öldüğü patlamanın failleri yakalandıRusya'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 586 ölüm 21 bin yeni vakaRusya'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 586 ölüm 21 bin yeni vakaIrak'ta Haşdi Şabi üssünde 4 patlama: 9 ölüIrak'ta Haşdi Şabi üssünde 4 patlama: 9 ölüElâzığ'da yüz yüze eğitime bir gün ara verildiElâzığ'da yüz yüze eğitime bir gün ara verildiHindistan 10 bin Covid-19 vakası ve 137 ölüm bildirdiHindistan 10 bin Covid-19 vakası ve 137 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER