HaberlerDünyaMısır Dışişleri Bakanı ile Tony Blair, Filistin-İsrail konusunda görüştü

Mısır Dışişleri Bakanı ile Tony Blair, Filistin-İsrail konusunda görüştü

Mısır başkenti Kahire'de, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Ortadoğu Dörtlüsü Temsilcisi Tony Blair ile bir araya geldi. Blair'in ziyaretinin amacının Filistin-İsrail sorununun çözümü kapsamında olduğu belirtildi. Toplantıda,...

Mısır Dışişleri Bakanı ile Tony Blair, Filistin-İsrail konusunda görüştü
Mısır başkenti Kahire'de, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Ortadoğu Dörtlüsü Temsilcisi Tony Blair ile bir araya geldi. Blair'in ziyaretinin amacının Filistin-İsrail sorununun çözümü kapsamında olduğu belirtildi.

Toplantıda, Filistin meselesi ve Doğu Kudüs'teki güncel gelişmelerin yanı sıra Gazze Şeridi'ndeki ekonomik ve insani durum ele alındı. Ayrıca görüşmede Şükri, Blair'a uluslararası alanda konu ile ilgili yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Öte yandan, görüşülen diğer konular arasında; İsrail-Filistin barış görüşmelerinin yeniden başlaması ve Kudüs'ün, Filistin'e başkent olmasının da yer aldığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER