HaberlerDünyaMısır'da çöken 10 katlı binada 5 kişilik aileyi için kurtarma çalışmaları sürüyor

Mısır'da çöken 10 katlı binada 5 kişilik aileyi için kurtarma çalışmaları sürüyor

Başkent Kahire'nin Süveyş Köprüsü El-Thalajeh Caddesi'nde 10 katlı bir binanın çökmesi sonucu ilk belirlemelere göre 8 kişinin öldüğü, 29 kişinin de yaralandığı bildirildi. Arama-kurtarma çalışmaları halen devam ediyor.

Mısır'da çöken 10 katlı binada 5 kişilik aileyi için kurtarma çalışmaları sürüyor

Ömer El Hattab Metro İstasyonu yakınındaki bina, gece saat 03.00 sıralarında çöktü.

10 katlı binanın çökmesi sonucu enkaz altında kalanları kurtarmak için sivil savunma ekipleriyle birlikte itfaiye ve iş makinaları çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çok sayıda ambulansın sevk edildiği olay yerinde yaralılar, çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

8 kişinin öldüğü, 29 kişinin de yaralandığı olayda, Kahire'deki Sivil Koruma personeli enkaz altında arama çalışmalarını sürdürüyor.

Mısır'da çöken 10 katlı binada 5 kişilik aileyi için kurtarma çalışmaları sürüyor

Edinilen son bilgilere göre, Mısır Sivil Koruma ekiplerinin, çöken binada 5 kişilik bir ailenin hayatta olduğunu tespit ettiği ve onları enkaz altından kurtarmak için çalışmalar yürüttüğü bildirildi.

Kahire Valisi, çevredeki binaları incelemek ve çökmeye karşı dayanıklılığını ölçmek üzere bir mühendislik komitesinin kurulduğunu duyurdu.

Kahire Cumhuriyet Başsavcılığının, incelemeyi bitirir bitirmez enkazın kaldırılacağını belirttiği öğrenildi.

Öte yandan Kahire Merkez Harekât Odası, olayın ayrıntılarını inceledikten sonra bir rapor açıkladı. Rapora göre; olayın cumartesi günü saat 03.00'te merkez El-Thalajeh Caddesi'ndeki bir bodrum ve zemin kattan oluşan dokuz katlı bir binanın yıkıldığının tespit edildiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER