HaberlerDünyaMısır, Arap yatırımcıları ülkesine çekmek istiyor

Mısır, Arap yatırımcıları ülkesine çekmek istiyor

Mısır Ticaret Odaları Genel Birliği, Arap ülkelerindeki şirketleri Mısır'a yatırım yapmaya teşvik etmek için bir konferans düzenledi.Başkent Kahire’deki Fairmont Oteli’nde düzenlenen konferansa onlarca Arap yatırımcı ve şirketi katıldı....

Mısır, Arap yatırımcıları ülkesine çekmek istiyor
Mısır Ticaret Odaları Genel Birliği, Arap ülkelerindeki şirketleri Mısır'a yatırım yapmaya teşvik etmek için bir konferans düzenledi.

Başkent Kahire’deki Fairmont Oteli’nde düzenlenen konferansa onlarca Arap yatırımcı ve şirketi katıldı. Ayrıca Mısır Tedarik ve İç Ticaret Bakanı Halit Hanefi, Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil El Arabi, Ticaret Odalar Genel Birliği Başkanı Ahmed Elvekil katıldı. Kuran’ı Kerim okunmasıyla başlayan konferans açılış konuşmasıyla devam etti.

Konferansta, hükümetin Mısır’ın ekonomisini iyileştirmek ve Arap ülkelerinin ülkeye yatırımını artırmak için arap yatırımcıları konferansa davet ettiği belirtildi. Ayrıca Mısır’da hükümetin, ülke pazarına erişimi kolaylaştırmak için yatırımcıların sorunlarına çözmek adına yeni tedbirler almaya başladığı da belirtildi. Konferansta konuşan El Arabi ise Arap ortak pazarının kurulması için gerekli adımların atılacağını kaydetti.

Mısır’da son yıllarda artan Arap yatırımcılar, özellikle Yukarı Mısır bölgesinde yenilenebilir enerji kaynaklarını ve insan gücünü kullanmayı amaçlıyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER