HaberlerDünyaMesrur Barzani'den füze saldırısıyla ilgili "inceleme talimatı"

Mesrur Barzani'den füze saldırısıyla ilgili "inceleme talimatı"

Irak Kürdistan Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani, Erbil'e yönelik gerçekleştirilen füze saldırısıyla ilgili güvenlik güçlerine kapsamlı inceleme talimatı verdiğini söyledi.

Mesrur Barzani'den füze saldırısıyla ilgili "inceleme talimatı"

Irak'ın Erbil kentinde ABD askeri üssünün de bulunduğu bir havaalanına füzeli saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 ABD'li müteahhit öldü, 1'i ABD askeri 6 kişi yaralandı.

Irak Kürdistan Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani, sosyal medya hesabından Uluslararası Erbil Havalimanı yakınlarına gerçekleştirilen füze saldırısına ilişkin açıklamada bulundu.

"Erbil'e bu akşam düzenlenen hava saldırısını şiddetle kınıyorum." diyen Başbakan Barzani, "Kürdistanlılara sükûnet çağrısında bulunuyorum." ifadelerini kullandı.

Barzani, "Güvenlik güçlerine kapsamlı bir inceleme başlatmaları talimatını verdim. Irak Başbakanı Mustafa Kazimi ile bu terörist eylemi gerçekleştirenlerin tespit edilmesi için görüşme gerçekleştirdim." dedi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER