HaberlerDünyaMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladı

Mescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladı

Ürdün, siyonist işgal rejimininsürdürdüğü engelleme ve baskılarının ardından, Mescid-i Aksa’da onarım ve restorasyon çalışmalarının yeniden başladığını açıkladı.

Mescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladı

Ülkenin Temsilciler Meclisi'ndeki Filistin Komitesi üyeleriyle bir araya gelen Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, yerel kanallara açıklamalarda bulundu. 1967 sınırlarına göre bağımsız bir Filistin devletini kurmaları ve meşru haklarını kazanmaları için Filistinlilerin desteklenmesi konusundaki tutumlarının değişmediğini aktaran es-Safedi, Filistin halkını haklı davalarında desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

es-Safedi, İslam ümmeti açısından paha biçilemez değere sahip olan Mescid-i Aska’daki restorasyon çalışmalarının yeniden başlamasının ise diplomatik çabaların sonucu olduğunu sözlerine ekledi.

Geçen günlerde Haremi Şerif'e baskın düzenleyen işgal ordusu, Mescid-i Aksa’da bulunan Kubbetu’s-Sahra Mescidi’nin mermerlerini ve iç sütunlarını onarma çalışmalarının tamamlanmasına engel olmuştu.

Mescid-i Aksa İmar Komitesi Müdürü Bessam el-Hallak, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, siyonist rejimin Kubbetu’s-Sahra Mescidi’ne baskın düzenlediğini ve işçilerin çalışmalarına engel olduğunu belirtmişti.

İşgalcileri, işçileri çalışmaya devam etmeleri halinde alıkoymakla ve Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası vermekle tehdit ettiğini kaydeden el-Hallak, Mescid-i Aksa İmar Komitesi’nin el-Mervani Namazgahı’nda onarım çalışması yapmasına izin verilmediğini de bildirmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER