HaberlerDünyaMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladı

Mescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladı

Ürdün, siyonist işgal rejimininsürdürdüğü engelleme ve baskılarının ardından, Mescid-i Aksa’da onarım ve restorasyon çalışmalarının yeniden başladığını açıkladı.

Mescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladı

Ülkenin Temsilciler Meclisi'ndeki Filistin Komitesi üyeleriyle bir araya gelen Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, yerel kanallara açıklamalarda bulundu. 1967 sınırlarına göre bağımsız bir Filistin devletini kurmaları ve meşru haklarını kazanmaları için Filistinlilerin desteklenmesi konusundaki tutumlarının değişmediğini aktaran es-Safedi, Filistin halkını haklı davalarında desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

es-Safedi, İslam ümmeti açısından paha biçilemez değere sahip olan Mescid-i Aska’daki restorasyon çalışmalarının yeniden başlamasının ise diplomatik çabaların sonucu olduğunu sözlerine ekledi.

Geçen günlerde Haremi Şerif'e baskın düzenleyen işgal ordusu, Mescid-i Aksa’da bulunan Kubbetu’s-Sahra Mescidi’nin mermerlerini ve iç sütunlarını onarma çalışmalarının tamamlanmasına engel olmuştu.

Mescid-i Aksa İmar Komitesi Müdürü Bessam el-Hallak, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, siyonist rejimin Kubbetu’s-Sahra Mescidi’ne baskın düzenlediğini ve işçilerin çalışmalarına engel olduğunu belirtmişti.

İşgalcileri, işçileri çalışmaya devam etmeleri halinde alıkoymakla ve Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası vermekle tehdit ettiğini kaydeden el-Hallak, Mescid-i Aksa İmar Komitesi’nin el-Mervani Namazgahı’nda onarım çalışması yapmasına izin verilmediğini de bildirmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER