HaberlerDünyaMerkel'den "salgının en şiddetli aşamasının yaşanabileceği" uyarısı

Merkel'den "salgının en şiddetli aşamasının yaşanabileceği" uyarısı

​Almanya, virüs kaynaklı 41 binden fazla ölüm kaydederken Başbakan Angela Merkel, "Önümüzdeki haftalar zor geçecek" uyarısında bulundu.

Merkel'den "salgının en şiddetli aşamasının yaşanabileceği" uyarısı

Merkel, salgın konusunda gelecek haftaların zor geçeceğini söyleyerek, yılbaşı tatilinde insanların bir arada toplanmasının neticelerinin henüz ortaya çıkmadığını belirtti.

83 milyonluk nüfusuyla Avrupa Birliği'nin en kalabalık ülkesi Almanya’da Covid hastası 5 binden fazla kişi şu anda yatak doluluk oranı yüzde 80’in üzerinde olan yoğun bakım ünitelerinde tedavi ediliyor.

Ülkede okullar ve gıda hariç işyerlerinin çoğu ocak ayı sonuna kadar kapalı kalacak.

Almanya'da virüs nedeniyle ölü sayısı 41 bini geçti

Robert Koch Enstitüsünün (RKI) paylaştığı son verilere göre ülkede Covid-19 kaynaklı toplam ölü sayısı bin 83 artarak 41 bin 60'a yükseldi.

Paylaşılan son verilere göre ülkede Covid-19 kaynaklı toplam ölü sayısı bin 83 artarak 41 bin 60'a yükseldi.

Almanya'da son 24 saatte 24 bin 694 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının da bir milyon 914 bin 335'e çıktığı aktarıldı.

İLGİLİ HABERLER

Fransa 26 bin Covid-19 vakası ve 351 ölüm bildirdiFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 351 ölüm bildirdiRusya Devlet Duması ABD ile varılan START-3 antlaşmasını onayladıRusya Devlet Duması ABD ile varılan START-3 antlaşmasını onayladıİran'dan siyonist işgal rejiminin tehdidine yanıtİran'dan siyonist işgal rejiminin tehdidine yanıtİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 467 artarak 87 bine yaklaştıİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 467 artarak 87 bine yaklaştıDünya genelinde Coronavirus vaka sayısı 101 milyonu geçtiDünya genelinde Coronavirus vaka sayısı 101 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER