HaberlerDünyaMeksika'da çıkan orman yangınlarında bin hektarlık ormanlık alan zarar gördü

Meksika'da çıkan orman yangınlarında bin hektarlık ormanlık alan zarar gördü

Meksika'nın kuzeydoğusundaki Coahuila eyaletine bağlı Arteaga kentinde dün başlayan orman yangınlarında 1000 hektardan fazla ormanlık alan zarar gördü.

Meksika'da çıkan orman yangınlarında bin hektarlık ormanlık alan zarar gördü

Coahuila eyaletine bağlı Arteaga kentinde dün başlayan orman yangınları, Nuevo Leon ile Santiago eyaletlerine de sıçradı. Yangınlar nedeniyle şimdiye kadar 400'den fazla kişi güvenli yerlere taşınırken, 1000 hektardan fazla ormanlık alan da zarar gördü.

Yetkililer, çok tehlikeli ve güçlü bir orman yangınıyla karşı karşıya kaldıklarını, hava ve arazi koşullarının söndürme çalışmalarını zorlaştırdığını ifade ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER