HaberlerDünyaMeksika'da çıkan orman yangınlarında bin hektarlık ormanlık alan zarar gördü

Meksika'da çıkan orman yangınlarında bin hektarlık ormanlık alan zarar gördü

Meksika'nın kuzeydoğusundaki Coahuila eyaletine bağlı Arteaga kentinde dün başlayan orman yangınlarında 1000 hektardan fazla ormanlık alan zarar gördü.

Meksika'da çıkan orman yangınlarında bin hektarlık ormanlık alan zarar gördü

Coahuila eyaletine bağlı Arteaga kentinde dün başlayan orman yangınları, Nuevo Leon ile Santiago eyaletlerine de sıçradı. Yangınlar nedeniyle şimdiye kadar 400'den fazla kişi güvenli yerlere taşınırken, 1000 hektardan fazla ormanlık alan da zarar gördü.

Yetkililer, çok tehlikeli ve güçlü bir orman yangınıyla karşı karşıya kaldıklarını, hava ve arazi koşullarının söndürme çalışmalarını zorlaştırdığını ifade ediyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER