HaberlerDünyaMeksika 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı alacak

Meksika 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı alacak

​Meksika'nın, Rusya'nın Sputnik V isimli Coronavirus aşısından 24 milyon doz alacağı belirtildi.

Meksika 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı alacak

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmenin ardından Sputnik V aşısı almaya karar verdiklerini duyurdu.

Pazar günü kendisinin de Covid-19 olduğunu duyuran Lopez Obrador, Twitter'da Putin'e "24 milyon doz Sputnik V aşısı gönderme kararı için teşekkür ettiğini" söyledi.

Meksika, salgının başından bu yana resmi olarak 1.7 milyondan fazla Coronavirus vakası ve yaklaşık 150 bin ölüm kaydetti. Ülke; ABD, Brezilya ve Hindistan'dan sonra dünyanın dördüncü en yüksek ölüm oranına sahip.

Ülke, ABD ilaç şirketi Pfizer ve Alman ortağı BioNTech tarafından geliştirilen aşıya verdiği onayın ardından 24 Aralık 2020'te sınırlı sayıda toplu aşılamaya başlamıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER