HaberlerDünyaMeksika 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı alacak

Meksika 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı alacak

​Meksika'nın, Rusya'nın Sputnik V isimli Coronavirus aşısından 24 milyon doz alacağı belirtildi.

Meksika 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı alacak

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmenin ardından Sputnik V aşısı almaya karar verdiklerini duyurdu.

Pazar günü kendisinin de Covid-19 olduğunu duyuran Lopez Obrador, Twitter'da Putin'e "24 milyon doz Sputnik V aşısı gönderme kararı için teşekkür ettiğini" söyledi.

Meksika, salgının başından bu yana resmi olarak 1.7 milyondan fazla Coronavirus vakası ve yaklaşık 150 bin ölüm kaydetti. Ülke; ABD, Brezilya ve Hindistan'dan sonra dünyanın dördüncü en yüksek ölüm oranına sahip.

Ülke, ABD ilaç şirketi Pfizer ve Alman ortağı BioNTech tarafından geliştirilen aşıya verdiği onayın ardından 24 Aralık 2020'te sınırlı sayıda toplu aşılamaya başlamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER