HaberlerDünyaMayuge halkının su kuyusu sevinci

Mayuge halkının su kuyusu sevinci

Avrupa Yetim Eli, Uganda'nın Mayuge bölgesinde gıda yardımında bulundu ve su kuyusu açtırdı.

Mayuge halkının su kuyusu sevinci

Avrupa Yetim Eli, Afrika kıtası ülkelerinden Uganda'da yetim, yoksul, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak, bir nebze olsun mağduriyetlerini gidermek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İkinci gün yapılan çalışmalar kapsamında Mayuge'ye bağlı yerleşim yerlerini ziyaret eden dernek yetkilileri, burada hayırsever Figen Erözmay adına yapılan su kuyusunun açılışını yaptılar. Su kuyusu açılışı ile temiz suya kavuşmanın sevincini yaşayan yöre halkının mutluluğu gözlerinden okundu.

Su kuyusunun açılışı sırasında çocuklar temiz suyu kana kana içerek aynı zamanda eğlendiler.

Avrupa Yetim Eli Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Altun ve derneğin Türkiye Koordinatörü Nurullah Günaydın su kuyusunun açılışından sonra ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi dağıtırken çocuklarına da oyuncak, çikolata ve şeker vererek onları sevindirdi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Abdurrahman Altun, Afrika Kıtasındaki insanlara ulaşmak için imkanlarını seferber ettiklerini ve çalışmalarının daha da ilerleyebilmesi için hayırseverlerin katkılarını beklediklerinin kaydetti.

Altun, "Avrupa'dan buraya geldik, Avrupa Yetim Eli olarak Uganda'nın Mayagu bölgesindeyiz. Buradaki mağdur, mazlum bu mustazaf halk bizi dört gözle beklemiş ve bizi bağırlarına bastılar. Hiç görmemiş olmalarına ve hiç tanımamalarına rağmen coşku ve sevinç ile bizi karşıladılar. Biz de beraberimizde getirdiğimiz gıda kolilerini onlara takdim ettik. Ve daha önce bir hayırseverimizin aracılığı ile burada bir su kuyusu açtırmıştık, kuyunun açılışını yaptık, test ettik ve çok güzel çalışıyor, temiz su akıyor. Bu bölgedeki insanlar bundan faydalanıyor. İnşallah bu çalışmalarımız ile bu mağdur insanlara elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz. Bu noktada da hayırseverlerimizin yardımlarını bekliyor ve umuyoruz. Su kuyusundan temiz su akınca çocuklar özellikle çok sevindi ve biz de onlarla birlikte o sevinci yaşadık. Bu görülmeye değerdi." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER