HaberlerDünyaMaocular Hint askerlerine saldırdı: 22 ölü 30 yaralı

Maocular Hint askerlerine saldırdı: 22 ölü 30 yaralı

Hindistan'ın Chhattisgarh eyaletinde Maocu isyancılar tarafından düzenlenen pusuda en az 22 Hint askeri öldürüldü, 30 kişi yaralandı.

Maocular Hint askerlerine saldırdı: 22 ölü 30 yaralı

Yetkililer açıklamada, Merkez Rezerv Polis Gücü'nün CoBRA birimi, Bölge Yedek Muhafızları ve Özel Görev Gücü'ne ait kuvvetlerin, Chhattisgarh eyaletinde Maocu isyancılar pususuna düştüğünü belirtti.

Yetkililer, 4 saat süren çatışmada 22 Hint askerinin öldürüldüğünü ve 30 kişinin de yaralandığını doğruladı.

Saldırının ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Hindistan, böylece 2017'den bu yana aşırı sol örgütlerle savaşında en yüksek ölü rakamını yaşamış oldu.

Çinli Komünist Partisi lideri Mao Zedong'un yanlıları olan Maoist isyancılar, 40 yıldan fazla bir süredir Hindistan hükümetine karşı savaşıyorlar ve şu ana kadar on binlerce insanın ölümüne neden oldular.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER