HaberlerDünyaMali'de gece kulübüne silahlı saldırı

Mali'de gece kulübüne silahlı saldırı

Mali'nin başkenti Bamako'da daha çok yabancıların gittiği bir restoran ve gece kulübüne sabaha karşı silahlı saldırı düzenlendi.Maskeli kişilerin gece kulübünde ateş açması sonucu bir Belçikalı ve bir Fransız ile kimliği belirlenemeyen...

Mali'de gece kulübüne silahlı saldırı
Mali'nin başkenti Bamako'da daha çok yabancıların gittiği bir restoran ve gece kulübüne sabaha karşı silahlı saldırı düzenlendi.

Maskeli kişilerin gece kulübünde ateş açması sonucu bir Belçikalı ve bir Fransız ile kimliği belirlenemeyen bir kişi ve 2 Malili öldü.

Mali polisi ve BM güçleri, 9 kişinin de yarlandığı olayla ilgili soruşturma başlattı.
Olay yerinde incelemede bulunan Mali cumhurbaşkanı ve başbakanı, saldırıyı ‘terör eylemi’ olarak nitelendirdi.

Fransa güçleri, önceki yıl Mali’nin kuzeyini ele geçiren El Kaide bağlantılı bir gruba karşı operasyon başlatmıştı. Kuzeyde zaman zaman meydana gelen çatışmalara rağmen başkent Bamako’da nadiren saldırı düzenleniyor.

İLGİLİ HABERLER

İzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıİzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkePolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülke
SIRADAKİ HABER