HaberlerDünyaMali'de Fransız askerinin bulunduğu araca bombalı saldırı

Mali'de Fransız askerinin bulunduğu araca bombalı saldırı

​Mali’nin Hombori bölgesinde Barkhane Operasyonu'na katılan Fransız askerinin araçlarına yönelik bombalı saldırı düzendendi. Saldırıda 3 Fransız askerinin öldüğü belirtildi.

Mali'de Fransız askerinin bulunduğu araca bombalı saldırı

Fransa Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Hombori bölgesinde bir operasyonda yer alan askerlerin zırhlı araçlarına yönelik bombalı saldırı olduğu bildirildi.

Patlama nedeniyle 3 askerin öldüğü bildirilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un askerlerin aileleri arayarak başsağlığı dilediği ifade edildi.

Barkhane operasyonu kapsamında, 2014'de 5 binden fazla Fransız asker Moritanya, Mali, Burkina Faso, Nijer ve Çad'a göndermişti.

İLGİLİ HABERLER

ABD yönetimi BAE'ye F-35 satışını durdurduABD yönetimi BAE'ye F-35 satışını durdurduLübnan'da güvenlik güçleri ile göstericiler çatıştı: 220 yaralıLübnan'da güvenlik güçleri ile göstericiler çatıştı: 220 yaralıFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 351 ölüm bildirdiFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 351 ölüm bildirdiRusya Devlet Duması ABD ile varılan START-3 antlaşmasını onayladıRusya Devlet Duması ABD ile varılan START-3 antlaşmasını onayladıİran'dan siyonist işgal rejiminin tehdidine yanıtİran'dan siyonist işgal rejiminin tehdidine yanıt
SIRADAKİ HABER