HaberlerDünyaMalezya'da rekor miktarda metamfetamin ele geçirildi

Malezya'da rekor miktarda metamfetamin ele geçirildi

​Malezya'daki bir teknede piyasa değeri 26.2 milyon dolar olan 2 tondan fazla metamfetamin ele geçirildi.

Malezya'da rekor miktarda metamfetamin ele geçirildi

Malezya Deniz Kuvvetleri İcra Dairesi (MMEA) Genel Müdürü Mohamad Zubil Mat Som, yaptığı açıklamada şüpheli bir teknenin dur ihtarına uymamasının ardından yakalanması için ekiplerin harekete geçtiğini belirtti.

Mohamad Zubil, yaşanan kovalamacada teknedeki şahsın suya atlayarak kaçmaya çalıştığını ancak yakalandığını belirtti.

Teknede yapılan aramada çay ambalajlarının içerisine gizlenmiş, 130 paket halinde 2 ton 118 kilo metamfetamin ele geçirildi.

Mohamad Zubil, uyuşturucuların Myanmar'dan geldiğinden şüphelendiklerini söyleyerek "Bu, MMEA'nın 15 yıllık tarihindeki en büyük uyuşturucu operasyonu oldu." dedi.

Yetkililer, durdurulan sevkiyatın Avustralya, Güneydoğu Asya ve Çin'e yayılan milyarlarca dolarlık yasadışı uyuşturucu ticaretinin bir parçası olduğunu söylediler.

İlaçların menşei ve varış yeri araştırılıyor.

İLGİLİ HABERLER

Fransa 26 bin Covid-19 vakası ve 351 ölüm bildirdiFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 351 ölüm bildirdiRusya Devlet Duması ABD ile varılan START-3 antlaşmasını onayladıRusya Devlet Duması ABD ile varılan START-3 antlaşmasını onayladıİran'dan siyonist işgal rejiminin tehdidine yanıtİran'dan siyonist işgal rejiminin tehdidine yanıtİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 467 artarak 87 bine yaklaştıİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 467 artarak 87 bine yaklaştıDünya genelinde Coronavirus vaka sayısı 101 milyonu geçtiDünya genelinde Coronavirus vaka sayısı 101 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER