HaberlerDünyaMahmud Abbas siyasi tutukluların serbest bırakılması kararnamesini imzaladı

Mahmud Abbas siyasi tutukluların serbest bırakılması kararnamesini imzaladı

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Mısır’ın gözetiminde Filistinli grupların Kahire’de gerçekleştirdikleri görüşmelerde sağlanan anlaşma uyarınca, özgürlüklerin güçlendirilmesi ve siyasi tutukluların serbest bırakılması için kararname yayımladı.

Mahmud Abbas siyasi tutukluların serbest bırakılması kararnamesini imzaladı

Yayımlanan kararnamede, anayasa ve kanunlara uygun bir şekilde siyasi faaliyet özgürlüğü dâhil tüm özgürlüklerin güçlendirileceği belirtildi. Kararnamede ayrıca düşünceleri ve siyasi görüşü sebebiyle gözaltında tutulanların serbest bırakılacağı, kanun dışı kovuşturma ve sorgulamalara son verileceği belirtildi.

Seçim kampanyalarına tam özgürlük sağlanacağı kaydedilen kararnamede, resmi medya organlarında adaylara ayrım yapılmadan eşit propaganda imkânı verileceği bildirildi.

Kararnamede ayrıca seçim güvenliğini resmi üniformalı Filistin polisinin sağlayacağı, polislerin seçim kurullarının görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olacakları açıklandı.

İLGİLİ HABERLER

DSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladıDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladıİtalya 23 bin 641 Covid-19 vakası ve 307 ölüm bildirdiİtalya 23 bin 641 Covid-19 vakası ve 307 ölüm bildirdiABD’de Covid-19’dan ölenlerin sayısı 522 bini geçtiABD’de Covid-19’dan ölenlerin sayısı 522 bini geçtiYunanistan'da 4,2 büyüklüğünde depremYunanistan'da 4,2 büyüklüğünde depremSiyonist işgalcilerin araçlı saldırısına uğrayan Filistinli işçi yaralandıSiyonist işgalcilerin araçlı saldırısına uğrayan Filistinli işçi yaralandı
SIRADAKİ HABER