HaberlerDünyaLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesi

Lübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesi

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, "İran, ABD'yi nükleer anlaşmaya geri getirmeyi başarırsa bu Tahran için büyük bir başarı sayılır." dedi.

Lübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesi

Şeyh Naim Kasım, El-Menar kanalına verdiği demeçte "İran, ABD'yi nükleer anlaşmaya geri getirmeyi başarırsa bu Tahran için büyük bir başarı sayılır. İran'ın herhangi bir zaferi, direniş ekseninin zaferi anlamına geliyor." dedi.

Kasım, "Bana göre nükleer anlaşma görüşmeleri iki ay zaman alabilir. ABD'liler mevcut nükleer anlaşmayı hiçbir anlaşma yapmamaktan daha iyi bulurlar." ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz cuma günü Avusturya’nın başkenti Viyana’da İran nükleer anlaşmasının canlandırılması için düzenlenen görüşmeler, İran, Avrupa Birliği, Almanya, İngiltere, Fransa, Çin ve Rusya'dan üst düzey yetkililerin katılımıyla gerçekleşmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER