HaberlerDünyaLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesi

Lübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesi

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, "İran, ABD'yi nükleer anlaşmaya geri getirmeyi başarırsa bu Tahran için büyük bir başarı sayılır." dedi.

Lübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesi

Şeyh Naim Kasım, El-Menar kanalına verdiği demeçte "İran, ABD'yi nükleer anlaşmaya geri getirmeyi başarırsa bu Tahran için büyük bir başarı sayılır. İran'ın herhangi bir zaferi, direniş ekseninin zaferi anlamına geliyor." dedi.

Kasım, "Bana göre nükleer anlaşma görüşmeleri iki ay zaman alabilir. ABD'liler mevcut nükleer anlaşmayı hiçbir anlaşma yapmamaktan daha iyi bulurlar." ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz cuma günü Avusturya’nın başkenti Viyana’da İran nükleer anlaşmasının canlandırılması için düzenlenen görüşmeler, İran, Avrupa Birliği, Almanya, İngiltere, Fransa, Çin ve Rusya'dan üst düzey yetkililerin katılımıyla gerçekleşmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER