HaberlerDünyaLübnan'daki gösterilerde 70 çocuk yaralandı

Lübnan'daki gösterilerde 70 çocuk yaralandı

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), ekonomik kriz ve Coronavirus tedbirleri nedeniyle yaşanan protestolarda 70 çocuğun yaralandığını duyurdu.

Lübnan'daki gösterilerde 70 çocuk yaralandı

Covid-19 vakalarındaki artışın önüne geçmek için uygulanmaya başlayan karantinanın 8 Şubat'a kadar uzatılması ve ekonomik krize tepki olarak 25 Ocak'ta başlayan protestolarda 1 kişi hayatını kaybetmiş, en az 250 kişi de yaralanmıştı.

"Çatışmaların, çocuklar üzerinde kabul edilemez etkilere yol açtığını belirten" UNICEF Lübnan Ofisi Temsilcisi Yukie Mokuo, protestolar sırasında yaralananlardan 70'inin çocuk olduğunu duyurdu.

Ülkedeki yöneticileri yolsuzluk ve ekonomik krizden sorumlu tutan protestocular, 25 Ocak'ta protestolara başlamıştı.

Lübnan'da, kamu borcu 90 milyar doları aşarken 10 Ağustos 2020'den bu yana ülkede hükümet kurulamıyor.

İLGİLİ HABERLER

İran: Siyonist rejim hata yaparsa Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederizİran: Siyonist rejim hata yaparsa Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederizGazze'de bir teknede patlama: 3 ölüGazze'de bir teknede patlama: 3 ölüAfganistan'da çıkan çatışmalarda 8 polis öldüAfganistan'da çıkan çatışmalarda 8 polis öldüKatolik Hristiyanların lideri Papa Franciscus Erbil'deKatolik Hristiyanların lideri Papa Franciscus Erbil'deDr. Hüseyin Ruyveran: Papa'nın Irak ziyareti dini değil siyasi bir ziyarettirDr. Hüseyin Ruyveran: Papa'nın Irak ziyareti dini değil siyasi bir ziyarettir
SIRADAKİ HABER