HaberlerDünyaLitvanya AstraZeneca aşısının kullanımını geçici olarak askıya aldı

Litvanya AstraZeneca aşısının kullanımını geçici olarak askıya aldı

Litvanya Sağlık Bakanı Arunas Dulkis, Devlet İlaç Kontrol Servisi'nin tavsiyesi üzerine Oxford Üniversitesi ile ilaç firması AstraZeneca'nın geliştirdiği Covid-19 aşısının kullanımını geçici olarak durdurduklarını duyurdu.

Litvanya AstraZeneca aşısının kullanımını geçici olarak askıya aldı

Litvanya Sağlık Bakanı Arunas Dulkis konuya dair yaptığı açıklamada "Bugün, diğer AB kurumları gibi, Devlet İlaç Kontrol Servisi'nden Covid-19'a karşı AstraZeneca aşısı ile yapılan aşılamaların durdurulmasının önerildiği bir tavsiye aldık" dedi.

Almanya, İtalya, İspanya ve Fransa gibi birçok ülke, olası yan etkiler nedeniyle AstraZeneca aşısının kullanımını askıya aldıklarını açıklamışlardı.

Dünya Sağlık Örgütü, 10 Şubat'ta Oxford-AstraZeneca'nın geliştirdiği aşının, 65 yaş üstü kişiler de dahil olmak üzere yetişkinlerde kullanılması tavsiyesinde bulunmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER