HaberlerDünyaLesotho Başbakanı: Darbe girişimi söz konusu

Lesotho Başbakanı: Darbe girişimi söz konusu

Lesotho Başbakanı Thomas Thabane, ordunun kendisine darbe girişiminde bulunduğunu söyledi.

Lesotho Başbakanı: Darbe girişimi söz konusu
Lesotho Başbakanı Thomas Thabane, ordunun kendisine darbe girişiminde bulunduğunu söyledi.

Güney Afrika'nın ENCA televizyonuna konuşan Thabane, "Ordu, başkomutan olarak emirlerimi dinlemiyor." dedi.

Lesotho'da bu sabah başlayan darbe girişiminin ardından askerlerin iki karakolu kuşatarak polislerin silahlarına el koymasının ardından çıkan çatışmalarda 1 asker ve 4 polis yaralandı.

Savunma Bakanlığı Sözcüsü Ntlele Ntoi'den, askerlerin polislerin silahlarına el koyduktan sonra kışlalarına döndüğünü söyledi. Ntoi, darbe girişimi iddialarını reddetti.

Ntoi, polisin Pazartesi günü 'Demokrasi için Lesotho Kongresi'nin mitingini organize eden gruplara silah dağıtacağı ihbarının alındığını, askerin de olası kanlı eylemlerin önüne geçmek için polisin silahına el koyduğunu ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesi
SIRADAKİ HABER