HaberlerDünyaLavrov: "İran nükleer anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getiriyor"

Lavrov: "İran nükleer anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getiriyor"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran'ın nükleer anlaşma ile ilgili olarak yükümlülüklerini yerine getirdiğini, Rusya'nın bu durumu desteklediğini açıkladı.

Lavrov: "İran nükleer anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getiriyor"

Lavrov, İran'ın nükleer anlaşma konusundaki tavrının ölçülü olduğunu ve bu duruşu desteklediklerini söyledi.

ABD’nin nükleer anlaşma ile ilgili tutumunun yapıcı olmadığını dile getiren Lavrov, "ABD'de bu anlaşmayı yok etmek isteyenler var. ABD'nin provokasyonlarına rağmen İran'ın UAEA Kurulu kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirdiğini ve uluslararası toplum tarafından saygı duyulan ve övülen Ek Protokolü ve Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Denetleme Önlemleri Anlaşmasını uyguladığını görüyoruz" dedi.

İran'a yönelik Batı yaptırımlarına değinen Lavrov, "Tek taraflı Batı yaptırımlarını kabul etmiyoruz ve İran'ı belirli önlemlerle destekliyoruz" ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER