HaberlerDünyaLavrov: "İran nükleer anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getiriyor"

Lavrov: "İran nükleer anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getiriyor"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran'ın nükleer anlaşma ile ilgili olarak yükümlülüklerini yerine getirdiğini, Rusya'nın bu durumu desteklediğini açıkladı.

Lavrov: "İran nükleer anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getiriyor"

Lavrov, İran'ın nükleer anlaşma konusundaki tavrının ölçülü olduğunu ve bu duruşu desteklediklerini söyledi.

ABD’nin nükleer anlaşma ile ilgili tutumunun yapıcı olmadığını dile getiren Lavrov, "ABD'de bu anlaşmayı yok etmek isteyenler var. ABD'nin provokasyonlarına rağmen İran'ın UAEA Kurulu kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirdiğini ve uluslararası toplum tarafından saygı duyulan ve övülen Ek Protokolü ve Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Denetleme Önlemleri Anlaşmasını uyguladığını görüyoruz" dedi.

İran'a yönelik Batı yaptırımlarına değinen Lavrov, "Tek taraflı Batı yaptırımlarını kabul etmiyoruz ve İran'ı belirli önlemlerle destekliyoruz" ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER