HaberlerDünyaLaos'un eski cumhurbaşkanının bulunduğu yat alabora oldu: 8 ölü

Laos'un eski cumhurbaşkanının bulunduğu yat alabora oldu: 8 ölü

​Eski Laos Cumhurbaşkanı Choummaly Sayasone ile 3 oğlunun kurtarıldığı yat kazasında 8 kişinin öldüğü belirtildi.

Laos'un eski cumhurbaşkanının bulunduğu yat alabora oldu: 8 ölü

Ülkenin resmi medyası Laos Haber Ajansına (KPL) göre, başkent Vientiane yakınlarındaki Nam Ngum Gölü'nde bir yat alabora oldu.

Yatta, eski Laos Cumhurbaşkanı Choummaly Sayasone, ailesi ve arkadaşları da dahil olmak üzere 39 kişinin bulunduğu belirtildi.

Yatın, şiddetli rüzgarın etkisiyle kıyıdan yaklaşık 40 metre açıkta alabora olduğu kaydedildi.

Yat kazasında şu ana kadar 8 kişinin cesedine ulaşılırken Chummali Sainaseong ve 3 çocuğu da dahil olmak üzere 31 kişinin sağ olarak kurtarıldığı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER