HaberlerDünyaKuzey Kore denizaltıdan atılan yeni balistik füzelerini sergiledi

Kuzey Kore denizaltıdan atılan yeni balistik füzelerini sergiledi

Askeri geçit töreninde sergilenen balistik füzeler, "Dünyanın en güçlü silahı" olarak tanıtıldı.

Kuzey Kore denizaltıdan atılan yeni balistik füzelerini sergiledi

Ülkenin resmi Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA), "Dünyanın en güçlü silahı, denizaltıdan atılan balistik füzeler devrimci silahlı güçlerimizin büyüklüğünü en güçlü şekilde sergiledi." ifadelerini kullandı.

Uzmanlar, söz konusu füzelerin Kuzey Kore ordusunun geçit törenlerinde daha önce görülmeyen bir silah olduğunu belirtiyor.

Amerika kıtasına kadar ulaşabilecek menzile sahip kıtalararası balistik füzeler ise bu askeri geçit töreninde sergilenmedi.

Geçen hafta İşçi Partisi'nin toplantısının ardından yaptığı konuşmada Kim Jong-un, ülkesinin nükleer silah ve askeri kapasitesini büyütme sözü vermişti.

İLGİLİ HABERLER

Yeni Zelanda'da 8.1 büyüklüğünde depremYeni Zelanda'da 8.1 büyüklüğünde depremSiyonist işgal rejimi sembol isimleri hedef alarak Kudüs'ü Yahudileştirmeyi amaçlıyorSiyonist işgal rejimi sembol isimleri hedef alarak Kudüs'ü Yahudileştirmeyi amaçlıyorYunanistan'da art arda depremlerYunanistan'da art arda depremlerYunanistan'da 5.7 büyüklüğünde depremYunanistan'da 5.7 büyüklüğünde depremABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 518 bin 459'a yükseldi ABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 518 bin 459'a yükseldi
SIRADAKİ HABER