HaberlerDünyaKuzey Kore denizaltıdan atılan yeni balistik füzelerini sergiledi

Kuzey Kore denizaltıdan atılan yeni balistik füzelerini sergiledi

Askeri geçit töreninde sergilenen balistik füzeler, "Dünyanın en güçlü silahı" olarak tanıtıldı.

Kuzey Kore denizaltıdan atılan yeni balistik füzelerini sergiledi

Ülkenin resmi Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA), "Dünyanın en güçlü silahı, denizaltıdan atılan balistik füzeler devrimci silahlı güçlerimizin büyüklüğünü en güçlü şekilde sergiledi." ifadelerini kullandı.

Uzmanlar, söz konusu füzelerin Kuzey Kore ordusunun geçit törenlerinde daha önce görülmeyen bir silah olduğunu belirtiyor.

Amerika kıtasına kadar ulaşabilecek menzile sahip kıtalararası balistik füzeler ise bu askeri geçit töreninde sergilenmedi.

Geçen hafta İşçi Partisi'nin toplantısının ardından yaptığı konuşmada Kim Jong-un, ülkesinin nükleer silah ve askeri kapasitesini büyütme sözü vermişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER