HaberlerDünyaKürdistan Parlamentosu: Egemenliğimize saygı duyun

Kürdistan Parlamentosu: Egemenliğimize saygı duyun

Kürdistan Parlamentosu, Türkiye ve PKK'ye çağrıda bulunarak Kürdistan Bölgesi'nin egemenliğine saygı duyulmasını istedi.

Kürdistan Parlamentosu: Egemenliğimize saygı duyun

Kürdistan Parlamentosu Peşmerge Komisyonu Başkanı Rewing Hirori, PKK'nin Kürdistan Bölgesi sınırlarından uzaklaşması için Kürdistan Bölgesi Hükümeti'nin her türlü çabayı göstermesi gerektiğini ifade etti.

PKK'nin Türkiye'yi her geçen gün Kürdistan Bölgesi topraklarının içine çektiğini belirten Hirori, sınır bölgelerinde yaşayan sivillerin hayatlarının tehlikeye atıldığını kaydetti.

Eylemleriyle Peşmerge'ye de zarar veren PKK'nin geçtiğimiz günlerde Peşmerge güçlerinin geçişi sırasında yola döşediği mayınların patlaması sonucu bir Peşmerge vefat etmiş, bir Peşmerge de yaralanmıştı.

Parlamentodaki Peşmerge Komisyonu Başkan Yardımcısı Osman Sideri ise Türkiye ve PKK'den Kürdistan Bölgesi'nin egemenliğine saygı duymalarını isteyerek, çatışmaları Kürdistan Bölgesi sınırlarından uzak tutmalarını istedi.

Kürdistan Bölgesi topraklarına girmesi için PKK'nin Türkiye'ye bahane verdiğini ifade eden Sideri, çatışmalardan dolayı sınır bölgelerindeki yüzlerce köyün boşaltıldığını, çatışmalar sırasında şimdiye kadar çok sayıda sivilin hayatını kaybettiğini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER