HaberlerDünyaKürdistan Parlamentosu: Egemenliğimize saygı duyun

Kürdistan Parlamentosu: Egemenliğimize saygı duyun

Kürdistan Parlamentosu, Türkiye ve PKK'ye çağrıda bulunarak Kürdistan Bölgesi'nin egemenliğine saygı duyulmasını istedi.

Kürdistan Parlamentosu: Egemenliğimize saygı duyun

Kürdistan Parlamentosu Peşmerge Komisyonu Başkanı Rewing Hirori, PKK'nin Kürdistan Bölgesi sınırlarından uzaklaşması için Kürdistan Bölgesi Hükümeti'nin her türlü çabayı göstermesi gerektiğini ifade etti.

PKK'nin Türkiye'yi her geçen gün Kürdistan Bölgesi topraklarının içine çektiğini belirten Hirori, sınır bölgelerinde yaşayan sivillerin hayatlarının tehlikeye atıldığını kaydetti.

Eylemleriyle Peşmerge'ye de zarar veren PKK'nin geçtiğimiz günlerde Peşmerge güçlerinin geçişi sırasında yola döşediği mayınların patlaması sonucu bir Peşmerge vefat etmiş, bir Peşmerge de yaralanmıştı.

Parlamentodaki Peşmerge Komisyonu Başkan Yardımcısı Osman Sideri ise Türkiye ve PKK'den Kürdistan Bölgesi'nin egemenliğine saygı duymalarını isteyerek, çatışmaları Kürdistan Bölgesi sınırlarından uzak tutmalarını istedi.

Kürdistan Bölgesi topraklarına girmesi için PKK'nin Türkiye'ye bahane verdiğini ifade eden Sideri, çatışmalardan dolayı sınır bölgelerindeki yüzlerce köyün boşaltıldığını, çatışmalar sırasında şimdiye kadar çok sayıda sivilin hayatını kaybettiğini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER