HaberlerDünyaKürdistan Bölgesi Başkanlığı: PYD yabancı güçlerin çetesidir

Kürdistan Bölgesi Başkanlığı: PYD yabancı güçlerin çetesidir

​Erbil, PYD'nin Roj Peşmergeleri için "Türkiye'nin çeteleri" ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Bu suçlamaların asıl hedefinin Kürd taraflar arasında sürmekte olan diyaloğu sabote etmek olduğu belirtildi.

Kürdistan Bölgesi Başkanlığı: PYD yabancı güçlerin çetesidir

Kürdistan Bölgesi Başkanlığı, PYD’in Roj Peşmergeleri ile ilgili suçlamalarına yazılı bir açıklama ile yanıt vererek, "Roj Peşmergeleri hakkındaki sözler, Kürd taraflar arasında devam eden diyaloğa zarar veriyor" ifadesi kullanıldı.

PYD'nin Roj Peşmergeleri hakkında “Türkiye’nin çeteleri” ifadelerini kullandığına işaret edilen yazılı açıklamada, şunlar dile getirildi:

"Oluşumundan bugüne kadar Roj Peşmergeşeri, kahramanca Kürdistan topraklarını savunmak için ön siperlerde bulundu. Bu tür suçlamalar sadece birliğe zarar verir ve asıl amacı Kürd taraflar arasında devam eden diyaloğu sabote etmektir. İşbirlikçilikten bahsedildiğinde insanların aklına kimin geldiği ise açıkça bilinmektedir. Eylemler, tarih ve olaylar kimlerin onun bunun çetesi olduğunu kanıtlıyor."

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER