HaberlerDünyaKürdistan Başbakanı Mesrur Barzani birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

Kürdistan Başbakanı Mesrur Barzani birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

​Irak Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, son günlerde meydana gelen olaylarla ilgili "Memur ve çalışanlarımızın hak arayışlarına asla karşı değiliz" ifadesini kullanarak birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Kürdistan Başbakanı Mesrur Barzani birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

Memur ve çalışanlarının kendilerini ifade etmeleri ve barışçıl olan hak taleplerinden rahatsız olmadıklarını dile getiren Barzani, şu ifadelerini kullandı:

Kürdistan Bölgesi'nin memur ve çalışanlarının yaşadıkları zorluklardan dolayı duydukları endişe ve üzüntüyü paylaşıyorum. Ancak Süleymaniye ve Halepçe'nin sınırında vuku bulan olaylar, şiddete başvurulması niyetiyle mi başladı? Bu şiddet olayları ne Kürdistan halkına hizmet eder ne de halkın meşru haklarını elde etmesini sağlar. Geçen yıllarda olduğu gibi sürekli borç alırsak bu borçları kim ödeyecek? Bizden sonraki nesillerin zor durumda kalmamaları için sorunları çözmek için çabalıyoruz

Barzani, Kürdistan halkının haklarını korumaya ve bu konudaki sorumluluklarını icra etmeye kararlı olduklarını sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER