HaberlerDünyaKürdistan Başbakanı Mesrur Barzani birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

Kürdistan Başbakanı Mesrur Barzani birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

​Irak Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, son günlerde meydana gelen olaylarla ilgili "Memur ve çalışanlarımızın hak arayışlarına asla karşı değiliz" ifadesini kullanarak birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Kürdistan Başbakanı Mesrur Barzani birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

Memur ve çalışanlarının kendilerini ifade etmeleri ve barışçıl olan hak taleplerinden rahatsız olmadıklarını dile getiren Barzani, şu ifadelerini kullandı:

Kürdistan Bölgesi'nin memur ve çalışanlarının yaşadıkları zorluklardan dolayı duydukları endişe ve üzüntüyü paylaşıyorum. Ancak Süleymaniye ve Halepçe'nin sınırında vuku bulan olaylar, şiddete başvurulması niyetiyle mi başladı? Bu şiddet olayları ne Kürdistan halkına hizmet eder ne de halkın meşru haklarını elde etmesini sağlar. Geçen yıllarda olduğu gibi sürekli borç alırsak bu borçları kim ödeyecek? Bizden sonraki nesillerin zor durumda kalmamaları için sorunları çözmek için çabalıyoruz

Barzani, Kürdistan halkının haklarını korumaya ve bu konudaki sorumluluklarını icra etmeye kararlı olduklarını sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER