HaberlerDünyaKürdistan Başbakanı Mesrur Barzani birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

Kürdistan Başbakanı Mesrur Barzani birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

​Irak Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, son günlerde meydana gelen olaylarla ilgili "Memur ve çalışanlarımızın hak arayışlarına asla karşı değiliz" ifadesini kullanarak birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Kürdistan Başbakanı Mesrur Barzani birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

Memur ve çalışanlarının kendilerini ifade etmeleri ve barışçıl olan hak taleplerinden rahatsız olmadıklarını dile getiren Barzani, şu ifadelerini kullandı:

Kürdistan Bölgesi'nin memur ve çalışanlarının yaşadıkları zorluklardan dolayı duydukları endişe ve üzüntüyü paylaşıyorum. Ancak Süleymaniye ve Halepçe'nin sınırında vuku bulan olaylar, şiddete başvurulması niyetiyle mi başladı? Bu şiddet olayları ne Kürdistan halkına hizmet eder ne de halkın meşru haklarını elde etmesini sağlar. Geçen yıllarda olduğu gibi sürekli borç alırsak bu borçları kim ödeyecek? Bizden sonraki nesillerin zor durumda kalmamaları için sorunları çözmek için çabalıyoruz

Barzani, Kürdistan halkının haklarını korumaya ve bu konudaki sorumluluklarını icra etmeye kararlı olduklarını sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Estonya'nın yeni Başbakanı Kaja Kallas olduEstonya'nın yeni Başbakanı Kaja Kallas olduRusya kasım ayından bu yana salgında en düşük vaka sayısını kaydettiRusya kasım ayından bu yana salgında en düşük vaka sayısını kaydettiEndonezya'daki heyelan nedeniyle işçiler kömür madeninde mahsur kaldıEndonezya'daki heyelan nedeniyle işçiler kömür madeninde mahsur kaldıBrezilya'da Covid-19 tedbirlerini ihmal gerekçesiyle Sağlık Bakanı hakkında soruşturmaBrezilya'da Covid-19 tedbirlerini ihmal gerekçesiyle Sağlık Bakanı hakkında soruşturmaTrump hakkında azil tasarısı Senato'ya sunulduTrump hakkında azil tasarısı Senato'ya sunuldu
SIRADAKİ HABER