HaberlerDünyaKudüs Yüksek İslami Vakıflar Konseyi Kubbetü's-Sahra konusunda uyarıda bulundu

Kudüs Yüksek İslami Vakıflar Konseyi Kubbetü's-Sahra konusunda uyarıda bulundu

Kudüs Yüksek İslami Vakıflar Konseyi, siyonistlerin, Kubbetü's-Sahra'yı yıkarak yerine Süleyman Mabedi’ni inşa etme talebi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kudüs Yüksek İslami Vakıflar Konseyi Kubbetü's-Sahra konusunda uyarıda bulundu

Kudüs Yüksek İslami Vakıflar Konseyi Başkanı Şeyh Abdülazim Selheb, siyonist Yahudilerin, sözde tapınağı kurmak için mukaddes Mescid-i Aksa’nın Kubbetü’s-Sahra'sını yıkma talebinin, Aksa’nın İslami değerini yok sayma ve Müslümanların duygularını kasıtlı olarak hedef almanın uzantısı mahiyetinde olduğunu belirtti.

Dünyanın muhtelif yerlerinden toplatılıp işgal altındaki Filistin topraklarına yasa dışı şekilde yerleştirilen siyonist Yahudilerin taleplerinin tehlikeli boyutlara ulaştığını aktaran Şeyh Selheb, siyonist işgal rejiminin bu durumu fırsata çevirerek Kudüs, Mescid-i Aksa ve Kubbetü’s-Sahra özelinde büyük bir dini savaşı kızıştırma gayreti içerisinde olduğunu kaydetti.

Şeyh Selheb, namazgâhları ve 144 dönümlük arazisi ile mübarek Mescid-i Aksa’nın, halis muhlis bir İslami cami olduğunu söyleyerek, “Bölünmesi veya paylaşılması asla mümkün olmayan kırmızı çizgimizdir.” dedi.

Mescid-i Aksa’nın kırmızı çizgi olduğu ve ona dokunulmasının kabul edilemeyeceği vurgulanan açıklamada, siyonist rejimin, işgal altındaki Kudüs’te bulunan kutsal yerlere, özellikle de Aksa’ya yönelik saldırılarının sorumluluğunu üstlenmesi gerektiği vurgulandı.

İslami değerleri Yahudileştirme kampanyası bağlamında siyonist gruplar, geçtiğimiz günlerde işgal rejiminin, Kubbetü’s-Sahra’yı yıkarak yerine Süleyman Mabedi’ni inşa etmesini talep etmişti.

Siyonist Yahudi örgütler, Kudüs’te hazırladıkları afişler ve sosyal medya üzerinden yayınladıkları bildiriler ile Mescid-i Aksa'ya binlerce Yahudi’nin katılacağı baskın çağrıları yapıyor.

İLGİLİ HABERLER

BM'den siyonist işgal rejiminin yeni yerleşim birimi kararına tepkiBM'den siyonist işgal rejiminin yeni yerleşim birimi kararına tepkiMillî Savunma Bakanı Hulusi Akar Erbil’de temaslarda bulunduMillî Savunma Bakanı Hulusi Akar Erbil’de temaslarda bulunduSiyonistler El-Halil'de 100'den fazla zeytin fidanını söktüSiyonistler El-Halil'de 100'den fazla zeytin fidanını söktüDünya Sağlık Örgütü: Dünya ahlaki bir başarısızlığın eşiğindeDünya Sağlık Örgütü: Dünya ahlaki bir başarısızlığın eşiğindeJapaonya'da 130 araçın karıştığı zincileme kazada bir kişi öldüJapaonya'da 130 araçın karıştığı zincileme kazada bir kişi öldü
SIRADAKİ HABER