HaberlerDünyaKudüs'te bir aile işgal rejiminin baskısıyla evini kendi elleriyle yıkmak zorunda kaldı

Kudüs'te bir aile işgal rejiminin baskısıyla evini kendi elleriyle yıkmak zorunda kaldı

Kudüs’ün el-İseviyye beldesi el-Medaris Mahallesi’nde yaşayan Filistinli Recai Talal Atiyye, işgal rejiminin baskısıyla evini kendi elleriyle yıkmak zorunda kaldı.

Kudüs'te bir aile işgal rejiminin baskısıyla evini kendi elleriyle yıkmak zorunda kaldı

Siyonist İşgal rejimi, Recai Talal Atiyye’nin evi hakkında yıkım kararı verdi ve kararı Filistinli aileye tebliğ ettii. Kendi elleriyle yıkmaması halinde evin işgalciler tarafından yıkılacağı ve aileden yıkım masrafının tahsil edileceği bildirildi.

Filistin İşleri Araştırma Merkezi’nin raporuna göre işgal rejimi sözde mahkemeleri, geçtiğimiz şubat ayında Kudüs’te Filistinlilere ait onlarca ev ve iş yeri hakkında yıkım kararı verdi.

Raporda, işgal rejiminin yıkım kararlarıyla Filistinlileri Kudüs’ten göç etmeye zorladığı ve toplam yıkım kararı sayısının 43 olduğu kaydedildi.

İşgal edilen Filistin toprakları üzerinde uluslararası hukuka ve anlaşmalara aykırı bir şekilde siyonist yerleşimciler için yeni konutlar inşa etmeyi sürdüren işgal rejimi, Filistinlilere inşaat ruhsatı vermiyor.

Filistinlilerin mevcut evleri ve iş yerleri hakkında da ruhsatsız inşa edildikleri gerekçesiyle yıkım kararları veren işgal rejimi, yıkımın işgal güçleri tarafından gerçekleştirilmesi halinde ev ve iş yeri sahiplerinden yıkım masrafı adı altında yüklü miktarda paralar talep ediyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER