HaberlerDünyaKörfez ülkelerinde yeni bir siyonist örgütü daha kuruldu

Körfez ülkelerinde yeni bir siyonist örgütü daha kuruldu

Siyonist basınında yer alan bilgilere göre, Körfez ülkelerindeki siyonistler, “Körfez Ülkeleri Yahudi Cemaatleri Birliği" adlı bir derneğin kurulduğunu duyurdu.

Körfez ülkelerinde yeni bir siyonist örgütü daha kuruldu

Haberde, “Körfez Ülkeleri Yahudi Cemaatleri Birliği yeni bir Yahudi örgütü olup Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Umman, Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt'te yaşayan Yahudiler için kuruldu.” ifadeleri yer aldı.

Habere göre, söz konusu örgütün kurulmasının amacı, Körfez Yahudilerine sözde dini inançlarına uygun helal gıda, dini eğitim, evlilik ve boşanma gibi konularda yardımcı olmak.

Siyonist basını, yeni Yahudi örgütünün, Körfez ülkelerindeki "Yahudi yaşamının" büyümesinde katkıda bulunacağını ve bu dine inananların refah seviyesini yükselteceğini belirtiyor.

Aldığı kararlarla İslam âleminin sert tepkilerini çeken BAE ve siyonist işgal rejimi arasında son yıllardaki yakınlaşmanın bir sonucu olarak, geçtiğimiz aylarda farklı ülkelerden gelen 3 bine yakın siyonisit "BAE Yahudi Topluluğu"nu kurmuş ve resmi olarak Twitter hesabını açmıştı.

Siyonist işgal rejimi ile BAE arasında 15 Eylül 2020'de Beyaz Saray'da düzenlenen resmî törenle "ilişkilerin normalleştirilmesine" yönelik anlaşmalar imzalanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıİran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldıYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldı
SIRADAKİ HABER