HaberlerDünyaKörfez ülkelerinde yeni bir siyonist örgütü daha kuruldu

Körfez ülkelerinde yeni bir siyonist örgütü daha kuruldu

Siyonist basınında yer alan bilgilere göre, Körfez ülkelerindeki siyonistler, “Körfez Ülkeleri Yahudi Cemaatleri Birliği" adlı bir derneğin kurulduğunu duyurdu.

Körfez ülkelerinde yeni bir siyonist örgütü daha kuruldu

Haberde, “Körfez Ülkeleri Yahudi Cemaatleri Birliği yeni bir Yahudi örgütü olup Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Umman, Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt'te yaşayan Yahudiler için kuruldu.” ifadeleri yer aldı.

Habere göre, söz konusu örgütün kurulmasının amacı, Körfez Yahudilerine sözde dini inançlarına uygun helal gıda, dini eğitim, evlilik ve boşanma gibi konularda yardımcı olmak.

Siyonist basını, yeni Yahudi örgütünün, Körfez ülkelerindeki "Yahudi yaşamının" büyümesinde katkıda bulunacağını ve bu dine inananların refah seviyesini yükselteceğini belirtiyor.

Aldığı kararlarla İslam âleminin sert tepkilerini çeken BAE ve siyonist işgal rejimi arasında son yıllardaki yakınlaşmanın bir sonucu olarak, geçtiğimiz aylarda farklı ülkelerden gelen 3 bine yakın siyonisit "BAE Yahudi Topluluğu"nu kurmuş ve resmi olarak Twitter hesabını açmıştı.

Siyonist işgal rejimi ile BAE arasında 15 Eylül 2020'de Beyaz Saray'da düzenlenen resmî törenle "ilişkilerin normalleştirilmesine" yönelik anlaşmalar imzalanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER