HaberlerDünyaKörfez Ülkeleri Yahudi Cemaatleri Birliği’nin kurulmasına HAMAS'tan tepki

Körfez Ülkeleri Yahudi Cemaatleri Birliği’nin kurulmasına HAMAS'tan tepki

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), Körfez ülkelerinde, "Körfez Ülkeleri Yahudi Cemaatleri Birliği" adlı bir dernek kurulmasına sert tepki gösterdi.

Körfez Ülkeleri Yahudi Cemaatleri Birliği’nin kurulmasına HAMAS'tan tepki

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), siyonist işgal rejimi sözde Dışişleri Bakanlığı’nın, Körfez ülkelerinde yaşayan Yahudilerin teşkilatlanma yoluna gittiğini ve bu doğrultuda Körfez Ülkeleri Yahudi Cemaatleri Birliği adlı bir dernek kurulduğu yönündeki açıklamasına sert tepki gösterip bunun kabul edilemez olduğunu vurguladı.

HAMAS'ın Yurt Dışı Basın Ofisi Başkanı Rafet Murra, yaptığı yazılı açıklamada, “Söz konusu karar, siyonist işgal rejiminin, Körfez bölgesindeki varlığını pekiştirmekle kalmayıp sosyal, ekonomik ve güvenlik alanlarında yaşanan istikrasızlığın artmasına yol açacak.” ifadelerine yer verdi.

Açıklamasında Murra, Körfez ülkelerinde yeni bir Yahudi örgütünün kurulmasını, işgal rejimiyle imzalanan normalleşme anlaşmaları kapsamında meydana gelen bir çöküş şeklinde değerlendirdi. Ayrıca Murra, sözde normalleşme anlaşmalarının, Filistin halkına ve haklarına telafisi zor zararlar vereceğini vurguladı.

Siyonist basınında yer alan bilgilere göre, Körfez ülkelerindeki siyonistler, “Körfez Ülkeleri Yahudi Cemaatleri Birliği" adlı bir derneğin kurulduğunu duyurdu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER